Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Archív starších článkov

Nachádzate sa v archíve všetkých článkov, ktoré boli vydané KPR v slovenčine. Články si môžete nechať zobraziť podľa kategórie. Pozrite tiež sekciu download, kde nájdete niektoré čísla a niektoré návody na pestovanievo vo formáte PDF.

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Autor: KPR

Kategória: Záhradkárske výstavy

Informácie o záhradkárskych výstavach a pozvánky na ne

Záhradnícka Flóra Olomouc 2008

Farby, vône a chute jesene

Špičkovú produkciu domácich i zahraničných pestovateľov ovocia, zeleniny a škôlkárskych výpestkov predstaví jesenná záhradnícka výstava FLORA OLOMOUC 2008. Najväčšia česká výstava svojho druhu sa uskutoční od 9. do 12. októbra na Výstavisku Flóra Olomouc.

V hlavnej expozícii s názvom „ŠTYRI ROČNÉ OBDOBIA“ sa pod záštitou Ovocinárskej únie ČR a Zeleninárskej únie Čiech a Moravy predstavia najlepší českí producenti ovocia a zeleniny. Chutné výpestky doplní expozícia jesenných kvetov. Súčasťou výstavy bude jesenná súťaž v aranžovaní kvetín a veľká spoločná expozícia Českého záhradkárskeho zväzu s prehliadkou krajových odrôd ovocia, rôznych druhov zelenín, včelárskymi produktmi, mykologickou a záhradkárskou poradňou a predajom skvelých vín a burčiaku. Návštevníkov určite zaujmú novinky tohtoročnej jesennej Flóry – expozícia ázijskej zeleniny a v rámci hubárskej poradenskej služby i veľmi užitočná a poučná výstavka smrteľne jedovatých húb. Tešiť sa môžu tiež na ponuku ovocných a škôlkarských výpestkov.

Pondelok 8.9.2008 18:07 | Záhradkárske výstavy

FLORA OLOMOUC 21.–24. august 2008

Výstavisko Flora Olomouc Vás srdečne pozýva na FLORA OLOMOUC 2008 letnú medzinárodnú záhradnícku výstavu a veľtrh 21.–24. augusta 2008 (denne od 9 do 18 hodín)

Najväčší letný kvetinový sviatok v Česku Vám ponúkne:

Pondelok 30.6.2008 15:21 | Záhradkárske výstavy

FLORA OLOMOUC 2008 - jarná etapa

FLORA OLOMOUC 2008 – jarná etapa Výstavisko Flora Olomouc 24.–27.apríla 2008

Z ponuky expozícií, odborného i zábavného programu:

Pavilón A – hlavná expozícia „KRAJINA SNOV“ – kvetinové výpestky českých a zahraničných záhradníckych firiem, špeciálna expozícia Zväzu kvetinárov a floristov ČR

Galéria pavilónu A  – exponáty floristickej súťaže v aranžovaní kvetín na téma „OSLAVY PÄŤDESIATIN“, výstava fotografií a plagátov k tohtoročnému 50. výročiu výstav FLORA OLOMOUC, expozícia srbského mesta Subotica

Utorok 8.4.2008 11:40 | Záhradkárske výstavy

Jarná Flóra Olomouc 2008 - 50 rokov kvetinových výstav v ČR

Veľkou farebnou pripomienkou významného jubilea – polstoročia kvetinových výstav v ČR – bude jarná etapa medzinárodnej záhradníckej výstavy a veľtrhu FLORA OLOMOUC 2008. Brány najstaršej českej kvetinovej výstavy (vôbec prvá sa v olomouckých mestských parkoch, teraz areálu výstaviska Flora, konala v roku 1958) sa otvoria 24. až 27. apríla 2008.

Nedeľa 16.3.2008 22:29 | Záhradkárske výstavy

Reportáž: Botanická záhrada Brno 2002

foto Dňa 24.-27.5.2002 sa konala v Arboretu a botanickej záhrade Mendelovy zemědelské a lesnické univerzity v Brne výstava vysokých záhradných kosatcov kosatcov IRIS 02. Na výstave bolo možné si zblízka prehliadnuť bohatú kolekciu týchto „orchideí severnej pologule“ a potom sa pokochať krásami botanickej záhrady.

Sobota 1.6.2002 23:49 | Záhradkárske výstavy, Naše rastliny

Reportáž z výstavy georgín a gladiol

V dňoch 25. a 26.8.2001 sa uskutočnila v Trenčianskych Stankovciach pri Trenčíne výstava gladiol a georgín. Miestni pestovatelia a šľachtitelia týchto kvetín vystavovali svoje prekrásne výpestky. Účastníci výstavy mohli celkovo vidieť asi 40 odrôd georgín a asi 30 odrôd gladiol.

Pri vstupe na výstavu určite každého upútala nádherná gladiola odroda „Priscilla“.

Organizátorom výstavy, na ktorej prezentovali aj výsledky vlastného šľachtenia, prajem, aby sa im podarila podobná výstava zrealizovať aj o rok a aby mali so svojimi výpestkami úspechy aj na iných výstavách.

Pondelok 27.8.2001 07:42 | Záhradkárske výstavy

Výstava v Botanickej záhrade UPJŠ

Jar, to je čas záhradkárskych výstav a iných kvetinových akcií. 11. a 12. mája 2001 sa konala výstava spojená s predajom v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach. Takže návštevníci si okrem obrovských skleníkov plných kvetinovej nádhery môžu zakúpiť niektoré rastliny za symbolickú cenu. Okrem toho mal vedľa výstavných pultov svoj stôl aj pán, ktorý vám ochotne poradil, ak sú vaše rastliny choré. V Košiciach sa výstava teší veľkej obľube. Pán Kelbel z botanickej záhrady bol veľmi ochotný a odpovedal mi na zopár otázok, aby sme priebeh tejto výstavy priblížili aj ľuďom, ktorí nie sú z Košíc.

Pondelok 14.5.2001 11:48 | Záhradkárske výstavy

Pokračuj: 1-10 11-17 Hore do archívu

Chcem tu mať svoju reklamu...

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...