Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Archív starších článkov

Nachádzate sa v archíve všetkých článkov, ktoré boli vydané KPR v slovenčine. Články si môžete nechať zobraziť podľa kategórie. Pozrite tiež sekciu download, kde nájdete niektoré čísla a niektoré návody na pestovanievo vo formáte PDF.

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Autor: KPR

Kategória: Botanix

Časopis Botanix je klubový občasník, ktorý prináša aktuálne rady do záh

Zničí naše pagaštany nový druh motýľa?

Keď v roku 1985 objavili entomológovia na brehu jazera Ohridela na hranicu medzi Macedónskom a Albánskom nový druh motýľa, považovali za endemita1 tohto jazera. Určite ich nenapadlo, že do 10 rokov bude obývať polovicu Európy.

Štvrtok 10.2.2000 19:58 | Škodcovia rastlín, Botanix

Urobte si vlastné menovky!

Kúpili ste si rastliny, ktoré ste asi ešte nepestovali. Ak nechcete, aby sa Vám počas pestovania pomiešali napr. jednotlivé odrody a aby ste nezabudli ako sa volajú, môžete si vyrobiť jednoduché, lacné a predovšetkým praktické menovky.

Utorok 8.2.2000 18:14 | Návody na pestovanie rastlín, Botanix

Do pozornosti pestovateľov ríbezlí

V poslednej dobe sú na ríbezliach veľmi rozšírené dva druhy vošiek, proti ktorým je čas zakročiť. Prvým druhom je voška ríbezľová (Cryptomyzus ribis). Spôsobuje kučeravenie listov a vznik pľuzgierikov, ktoré sa zafarbujú do fialovočervena. Ďalší druh sa volá voška egrešová (Aphis grossulariae), ktorá škodí aj na egrešoch. Cicaním rastlinných štiav vytvára zhluky listov na koncoch letorastov, pričom ich konce sa zakrpatievajú a deformujú.

Pondelok 7.2.2000 08:52 | Škodcovia rastlín, Botanix

Pásavka zemiaková verzus NOVODOR FC

Pásavku zemiakovú (Leptinotarsa decemlineata) nemusím asi nikomu predstavovať. Každý ju pozná ako škodcu zemiakov, ktorý je bez použitia „chémie“ prakticky nezničiteľný. Málokto však vie, že v súčasnosti už existujú aj biologické prípravky, vďaka ktorým už nemusí byť takou obávanou.

Piatok 4.2.2000 19:55 | Škodcovia rastlín, Botanix

Nechtíkový krém

foto

Calendula officinalis

Tento krém určite ocenia všetci záhradkári, ktorí majú po práci v záhradke suchú pokožku na rukách. Krém sa veľmi ľahko vstrebáva do pokožky a tak ju zjemňuje a zvláčňuje.

Piatok 7.1.2000 11:50 | Botanix

Pokračuj: 1-10 11-15 Hore do archívu

Chcem tu mať svoju reklamu...

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...