Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Časopisy na stiahnutie vo formáte PDF

Časopis Botanix je klubový občasník - záhradkársky časopis, ktorý vydáva Klub pestovateľov rastlín od roku 2000. Tento záhradkársky časopis obsahuje originálne články o rastlinách a ich pestovaní, informuje o činnosti KPR a prináša aktuálne rady do záhrady. Botanix je zameraný predovšetkým na menej známe druhy exotických rastlín. Botanix je otvorený, a svojimi vlastnými článkami o rastlinách, ich pestovaní, ochrane pred škodcami, tipmi na spracovanie úrody môžu prispievať všetci pestovatelia či záhradkári, aj keď nie sú členmi KPR.

Časopis Naše rastliny vychádzal v rokoch 1999, 2000 a 2002. Venovaný bol hlavne druhov, ktoré sa dajú u nás pestovať celoročne v záhradách.

V tejto sekcii si môžete stiahnuť staršie čísla záhradkárskych časopisov Botanix a Naše rastliny, a tiež si môžete stiahnuť vybrané návody na pestovanie rastlín. Ďalšie návody na pestovanie nájdete v článkoch.

Najnovšie články nájdete v sekcii úvod alebo archív.

Súbory sú vo formáte .pdf. Na ich čítanie musíte mať v počítači nainštalovaný Acrobat Reader, ktorý si môžete bezplatne stiahnuť tu.

Všetky kategórie - Botanix 2000 - Botanix 2001 - Botanix 2003 - Botanix 2005 - Návody na pestovanie

Ku stiahnutiu 5 súborov o celkovej veľkosti 502.93 kB.

Welwitschia - návod na pestovanie anglicky 2

Welwitschia – návod na pestovanie anglicky 2

39.88 kB - 1720x - ročník Návody na pestovanie
Welwitschia - návod na pestovanie anglicky 1

Welwitschia – návod na pestovanie anglicky 1

29.71 kB - 2795x - ročník Návody na pestovanie
Výsev semien mäsožravých rastlín

Výsev semien mäsožravých rastlín

79.95 kB - 2436x - ročník Návody na pestovanie
Kľúč k príčinám neúspechu pri výseve semien

Kľúč k príčinám neúspechu pri výseve semien – podrobná príručka, ktorá Vám pomôže zistiť dôvod, prečo Vám nevyklíčili semená paliem. Častou príčinou neúspechu je preliatie a smútivky.

247.74 kB - 3363x - ročník Návody na pestovanie
Návod na pestovanie gladiol

Návod na pestovanie gladiol

105.65 kB - 5339x - ročník Návody na pestovanie

Další listy: 1-5

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...