Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Nechtíkový krém

foto

Calendula officinalis

Tento krém určite ocenia všetci záhradkári, ktorí majú po práci v záhradke suchú pokožku na rukách. Krém sa veľmi ľahko vstrebáva do pokožky a tak ju zjemňuje a zvláčňuje.

Na prípravu potrebujete 150 g emulgačnej masti, 70 ml glycerínu (oboje je dostupné vo väčšine lekární), 80 ml vody a 30 g sušených nechtíkových kvetov.

Masť s vodou dajte do hrnca, ktorý ste vložili do druhého hrnca naplneného vodou. Potom roztopte masť s vodou. Po rozpustení masti s vodou pridajte usušené rastliny a mierne zohrievajte 3 hodiny.

Po 3 hodinách hmotu preceďte cez husté plátenné vrecko a zlejte do misky. Za stáleho miešania nechajte hmotu vychladnúť. Vychladnutý krém pomocou príborového nožíka alebo inej vhodnej pomôcky natlačte do nádoby (najlepšie sklennej nádobky, napr. presnidávkový pohár). Krém uchovávajte v chladničke. Jeho životnosť je niekoľko mesiacov.

Chcem tu mať svoju reklamu...

««« Predchádzajúci text: Patria dreviny do našich záhrad? 1 Nasledujúci text: Kukuričiar koreňový (Diabrotica virgifera) – nový škodca kukurice v Európe? »»»

Piatok 7.1.2000 10:50 | vytlačiť | Botanix

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...