Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Reportáž z výstavy georgín a gladiol

V dňoch 25. a 26.8.2001 sa uskutočnila v Trenčianskych Stankovciach pri Trenčíne výstava gladiol a georgín. Miestni pestovatelia a šľachtitelia týchto kvetín vystavovali svoje prekrásne výpestky. Účastníci výstavy mohli celkovo vidieť asi 40 odrôd georgín a asi 30 odrôd gladiol.

Pri vstupe na výstavu určite každého upútala nádherná gladiola odroda „Priscilla“.

Organizátorom výstavy, na ktorej prezentovali aj výsledky vlastného šľachtenia, prajem, aby sa im podarila podobná výstava zrealizovať aj o rok a aby mali so svojimi výpestkami úspechy aj na iných výstavách.

Chcem tu mať svoju reklamu...

««« Predchádzajúci text: Kvetinový cisár František Nasledujúci text: Pestujeme rastliny z čeľade Proteovité (Proteaceae) »»»

Pondelok 27.8.2001 05:42 | vytlačiť | Záhradkárske výstavy

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...