Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Záhradnícka Flóra Olomouc 2008

Farby, vône a chute jesene

Špičkovú produkciu domácich i zahraničných pestovateľov ovocia, zeleniny a škôlkárskych výpestkov predstaví jesenná záhradnícka výstava FLORA OLOMOUC 2008. Najväčšia česká výstava svojho druhu sa uskutoční od 9. do 12. októbra na Výstavisku Flóra Olomouc.

V hlavnej expozícii s názvom „ŠTYRI ROČNÉ OBDOBIA“ sa pod záštitou Ovocinárskej únie ČR a Zeleninárskej únie Čiech a Moravy predstavia najlepší českí producenti ovocia a zeleniny. Chutné výpestky doplní expozícia jesenných kvetov. Súčasťou výstavy bude jesenná súťaž v aranžovaní kvetín a veľká spoločná expozícia Českého záhradkárskeho zväzu s prehliadkou krajových odrôd ovocia, rôznych druhov zelenín, včelárskymi produktmi, mykologickou a záhradkárskou poradňou a predajom skvelých vín a burčiaku. Návštevníkov určite zaujmú novinky tohtoročnej jesennej Flóry – expozícia ázijskej zeleniny a v rámci hubárskej poradenskej služby i veľmi užitočná a poučná výstavka smrteľne jedovatých húb. Tešiť sa môžu tiež na ponuku ovocných a škôlkarských výpestkov.

Prehliadku ovocia, zeleniny a jesenných kvetín doplní festival gastronómie a nápojov OLIMA so súťažou o najlepšiu ovocnú pálenku FLORA KOŠT. Súťažné vzorky budú mať opäť možnosť ochutnať i návštevníci. Po prvýkrát sa na Flóre budú konať i Dni moravských vín s riadenou degustáciou.

Záhradníci, záhradkári, či chalupári určite ocenia i predajné záhradnícke trhy s pestrým sortimentom kvetín, ovocia, zeleniny, okrasných, ovocných drevín, drobnej záhradnej mechanizácie, pomôcok a potrieb. Voľné chvíle si môžu spestriť sprievodným programom s dobrou muzikou, či návštevou zbierkových skleníkov a botanickej záhrady výstaviska Flora, kam budú mať vstup zadarmo.

A na záver dobrá správa pre všetkých, ktorí sa v predstihu rozhodnú pre návštevu jesennej Flóry Olomouc: pri hromadnej objednávke minimálne 20 vstupeniek do 25. 9. platí 15 percentná zľava. Mimoriadne zľavy platia pre školské zájazdy – pre žiakov a študentov v sprievode pedagóga v počte najmenej 10 osôb je vstupné 15 korún.

Bežné vstupné je 80 Kč plné, 60 Kč študenti, dôchodcovia, 20 Kč deti od 6 do 15 rokov, 150 Kč rodinné vstupné (2 dospelí +1 až 4 deti), zdarma – deti do 10 rokov v sprievode rodičov a na preukaz ZTP a ZTP-P.

Ďalšie informácie na www. flora-ol.cz

Chcem tu mať svoju reklamu...

««« Predchádzajúci text: Test: Aký ste druh pestovateľa? Nasledujúci text: Chlebovník Artocarpus odoratissimus »»»

Pondelok 8.9.2008 16:07 | vytlačiť | Záhradkárske výstavy

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...