Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Flora Olomouc leto 2009 - Romantická záhrada plná kvetín

V dňoch 20.-23. augusta 2009 sa otvoria brány Výstaviska Flora Olomouc záhradníckej akcii s najdlhšou tradíciou v Česku – letnej etape medzinárodnej výstavy a veľtrhu Flora Olomouc.

Tvorcovia hlavnej expozície v pavilóne A sa opäť nechali inšpirovať príťažlivým mottom. Veľká spoločná expozícia kvetín vrcholného leta, ktorú na letnú Flóru pripravuje Český záhradkársky zväz, premení priestory najväčšieho olomouckého výstavného pavilónu na „Romantickú záhradu“ s kúzelnými zákutiami plnými georgín, ruží, gladiol, ľalií, balkónových i vodných rastlín. Návštevníci pavilónu sa môžu tešiť i na dobré rady v záhradkárskej poradni a posedenie pri cimbale s moravským vínkom.

Voňavú paletu doplnia na galérii pavilónu A kvetinové výtvory najlepších domácich floristov, na ktorých tentokrát čaká súťaž o najlepšie naaranžovanú historickú nádobu a bylinkový kôš.

K návštevnícky najpríťažlivejším bude tohto roku bezpochyby patriť prehliadka liečivých, aromatických a koreninových rastlín. Zaujímavými expozíciami, ponukou biokorenia a ďalšími novinkami, ale i odborným poradenstvom, prednáškami, predajom rastlín, osív, literatúry, bylinkových čajov a tinktúr sa na letnej Flóre predstaví Združenie pestovateľov a spracovateľov liečivých, aromatických a koreninových rastlín.

Zelený rám pestrej kráse letných kvetov vytvorí expozícia okrasných drevín Zväzu škôlkárov ČR v pavilóne E. Novinkou letnej Flóry – expozíciou letného ovocia a zeleniny – sa v pavilóne G predstavia členovia Českého záhradkárskeho zväzu. Keďže výstavy Flóra Olomouc sú už od svojich počiatkov známe spojením kvetín a výtvarného umenia, ani v lete tomu nebude inak. Výstavnú ponuku uzavrie v tomto pavilóne príťažlivá zaujímavosť – „Anjeli nad vresoviskom“ – expozícia vresov a tráv doplnená drevenými plastikami olomouckého výtvarníka Jana Naša.

Na letnej Flóre Olomouc si prídu na svoje nielen obdivovatelia kvetín, ale tiež záhradkári, záhradníci a domáci majstri. Na voľných plochách výstaviska na nich čaká bohatá ponuka Letných záhradníckych trhov s predajom kvetín, rastlinného materiálu, záhradníckymi pomôckami a hobby potrebami. Pre záujemcov budú zdarma otvorené zbierkové skleníky výstaviska s exotickými zaujímavosťami, botanická záhrada výstaviska a olomouckej Univerzity Palackého a na scéne Samba je pripravený zábavný sprievodný program s hudbou i módnymi prehliadkami.

Brány výstaviska Flóra budú otvorené denne od 9 do 18 hodiny. Plné vstupné je 100 Kč, zľavnené (pre dôchodcov a študentov) – 80 Kč, deti od 6 do 15 rokov – 40 Kč, rodinné vstupné (2+1 až 4 deti). Zdarma je vstup na výstavu pre deti do 10 rokov v sprievode rodičov a návštevníkov s preukazom ZTP a ZTP-P.

Chcem tu mať svoju reklamu...

««« Predchádzajúci text: Klíčenie semien s tvrdým obalom Nasledujúci text: Mangovník bornejský (Mangifera casturi) – kasturi, kastuba, pelipisan »»»

Štvrtok 18.6.2009 16:59 | vytlačiť | Záhradkárske výstavy

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...