Botanix - časopis o rastlinách a záhradkárčení

Čítanie časopisov KPR

Jarná Flóra Olomouc 2012 - Kvetinová záhrada v pohybe

Výstavisko Flóra Olomouc bude od 19. do 22. apríla 2012 patriť jarnej etape záhradníckej výstavy Flóra Olomouc, najväčšej a najstaršej (už od roku 1958) výstavnej kvetinovej akcie v Česku, tradične sprevádzanej jarnými záhradníckymi trhmi.

S ponukou kvetín, okrasných rastlín, drevín a záhradníckych potrieb sa predstavia domáce, české a moravské pestovateľské firmy, záhradníci, záhradkári a predajcovia, a tiež zahraničné firmy – predovšetkým z Rakúska, Slovenska a Poľska.

Hlavnú expozíciu v najväčšom výstavnom pavilóne A roztancuje „Záhrada v pohybe“, pestrofarebná špirála plná rozkvitnutých jarných kytíc, tulipánov, ľalií, narcisov, hyacintov, balkónových rastlín, rezaných aj črepníkových kvetín s trblietavými fontánami a klenbou zo zavesených kvetín symbolizujúcou premenlivú jarnú oblohu. Autorom je opäť jeden z najlepších českých záhradných architektov Ivar Otruba a kvety do expozície privezú viedenskí mestskí záhradníci, pomaly už tradičný partner výstav Flora Olomouc. Vlastnými kvetinovými prehliadkami a súťažnými exponátmi z floristického zápasu v aranžovaní, tento rok na trochu neobvyklú tému – Kytica pre mužov – sa predstaví Zväz kvetinárov a floristov ČR. Zelené výpestky privezú členovia Zväzu škôlkárov ČR a prezentovať sa budú aj záhradnícke školy a ekologické centrá.

Na galérii pavilónu A poteší návštevníkov prehliadka rastlín pre zimné záhrady a orchideí – s odbornými poradňami, výstava bonsajov, azaliek, rododendronov, skalničiek, kaktusov, sukulentov, mäsožraviek, ale aj zaujímavá expozícia usporiadateľa majstrovstiev Česka a Európy v automobilových závodoch do vrchu Ecce Homo Šternberk s kvetinami nazdobeným športovým vozidlom.

Pavilón E bude úplne vyhradený „Výročnej slávnosti“, veľkej expozícii Českého záhradkárskeho zväzu venovanej tohtoročnému 55. výročiu založenia zväzu so zbierkami jarných cibuľovín záhradkárov z Čiech a Moravy. Nebudú chýbať kvetinové aranžmá a obľúbená záhradkárska poradňa.

Jarnú Flóru Olomouc budú sprevádzať tradičné záhradnícke trhy a veľtrh záhradnej mechanizácie Hortifarm. Ponuke kvetín, zeleniny, okrasných rastlín, škôlkárskych výpestkov, semien rastlín, malej poľnohospodárskej technike, potrebám a pomôckam pre záhradníkov a záhradkárov budú vyhradené pavilóny G, H a vonkajšie plochy výstaviska.

Návštevníci si budú môcť prezrieť zbierkové skleníky a botanickú záhradu výstaviska, a tiež botanickú záhradu olomouckej Univerzity Palackého. Usporiadatelia nezabudli ani na oddychový sprievodný program s dobrou dychovou a folkovú muzikou.

Brány výstavy budú otvorené denne od 9 do 18 hodín.


Vstupné:
plné 100,– Kč
dôchodcovia, študenti 80,– Kč
deti od 6–15 rokov 40,– Kč
rodinné vstupné (2 dospelí + 1 až 4 deti do 15 rokov) 210, – Kč
na preukaz ZŤP a ZŤP-S – zadarmo


Ďalšie informácie na www. flora-ol.cz

Chcem tu mať svoju reklamu...

««« Predchádzajúci text: Kvetnaté lúky Nasledujúci text: Vždyzelené duby »»»

Sobota 31.3.2012 13:47 | vytlačiť | Záhradkárske výstavy

KPR sa predstavuje

Logo Klubu pestovateľov rastlín
Klub pestovateľov rastlín je dobrovoľné združenie záhradkárov, ktoré spája amatérskych i profesionálnych pestovateľov rastlín z celého sveta. Svojím členom i nečlenom pomáha už 16 rokov získavať vzácne druhy rastlín prostredníctvom celosvetovej siete dodávateľov. Čítať viac...

Kategórie: Všetky Botanix Exotické rastliny Hliva ustricová Hľuzovky Ihličnany Indonézia Kvetnaté lúky Mrazuvzdorné palmy Mäsožravé rastliny Naše rastliny Návody na pestovanie rastlín Ohrozené rastliny Palmy Testy Tropické ovocie Trávnik Vodné a močiarne rastliny Záhradkárske výstavy Záhradné dreviny Škodcovia rastlín

Chcem tu svoju reklamu...