Flora > Portugal > Check-list

Flora Portugal | Flora Portuguesa

  Up one level

slovensky Zoznam rastlín (check-list) Portugalska - zoznam všetkých druhov domácej i introdukovanej flóry Portugalska

èesky Seznam rostlin (check-list) Portugalska - seznam všech druhù rostlin pùvodní i introdukované flóry Portugalska

english A check-list of all species of indigenous (endemic) and xenophyte plants of Portugal

português Flora de Portugal - lista de espécies de plantas que ocorrem em Portugal (Continente, Madeira e Açores)

Under reconstruction: Amarylidaceae, Cyperaceae, Liliaceae, Orchidaceae, Poaceae, Rutaceae and some other groups.

See also Flora Digital de Portugal

Acanthaceae  
  Acanthus mollis L.
Aceraceae  
  Acer campestre L.
  Acer monspessulanum L.
  Acer platanoides L.
  Acer pseudoplatanus L.
Aizoaceae  
X Aptenia cordifolia (L. fil.) Schwantes
X Carpobrotus acinaciformis (L.) L. Bolus
X Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br.
X Disphyma crassifolium (L.) L. Bolus
X Drosanthemum candens (Haw.) Schwantes
X Lampranthus multiradiatus (Jacq.) N. E. Br.
  Mesembryanthemum crystallinum L.
  Mesembryanthemum nodiflorum L.
  Sesuvium portulacastrum (L.) L.
X Tetragonia tetragonoides (Pallas) O. Kuntze
Amaranthaceae  
X Amaranthus albus L.
X Amaranthus blitoides S. Watson
  Amaranthus blitum L.
X Amaranthus caudatus L.
X Amaranthus cruentus L.
X Amaranthus deflexus L.
  Amaranthus graecizans L.
X Amaranthus hypochondriacus L.
X Amaranthus muricatus Moq.
X Amaranthus retroflexus L.
Anacardiaceae  
  Pistacia lentiscus L.
E Pistacia terebinthus L.
E Pistacia terebinthus subsp. terebinthus
  Rhus coriaria L.
X Schinus molle L.
X Schinus terebinthifolia Raddi
Apocynaceae  
  Nerium oleander L.
E Nerium oleander subsp. oleander
E Vinca difformis Pourret
E Vinca difformis subsp. difformis
  Vinca major L.
E Vinca major subsp. major
  Vinca minor L.
Aquifoliaceae  
  Ilex aquifolium L.
Araliaceae  
  Hedera helix L.
  Hedera helix subsp. canariensis (Willd.) Coutinho
  Hedera helix subsp. helix
Aristolochiaceae  
E Aristolochia baetica L.
  Aristolochia clematitis L.
  Aristolochia paucinervis Pomel
E Aristolochia pistolochia L.
  Aristolochia rotunda L.
  Asarum europaeum L.
Asclepiadaceae  
X Araujia sericifera Brot.
X Asclepias fruticosa L.
  Cynanchum acutum L.
  Cynanchum acutum subsp. acutum
  Vincetoxicum hirundinaria Medicus
E Vincetoxicum hirundinaria subsp. lusitanicum Markgraf
E Vincetoxicum nigrum (L.) Moench
Azollaceae  
X Azolla caroliniana Willd.
X Azolla filiculoides Lam.
Basellaceae  
X Boussingaultia cordifolia Ten.
Berberidaceae  
  Berberis vulgaris L.
Betulaceae  
  Alnus glutinosa (L.) Gaertner
  Betula pubescens Ehrh.
?E Betula pubescens subsp. celtiberica (Rothm. & Vasc.) Rivas Martínez
  Corylus avellana L.
Boraginaceae  
E Alkanna lutea A. DC.
  Anchusa arvensis (L.) MB.
  Anchusa ovata Lehm.
  Anchusa italica Retz.
E Anchusa calcarea Boiss.
E Anchusa hybrida Ten.
E Anchusa undulata L.
E Anchusa undulata subsp. granatensis (Boiss.) Valdés
?E Anchusa undulata subsp. lamprocarpa Br.-Bl. & Maire
E Anchusa undulata subsp. undulata
E Anchusa undulata subsp. viciosoi Laínz
  Borago officinalis L.
E Cerinthe major L.
E Cerinthe major subsp. gymnandra (Gasparr.) Rouy
E Cerinthe major subsp. major
E Cynoglossum cheirifolium L.
E Cynoglossum clandestinum Desf.
  Cynoglossum creticum Miller
E Echium arenarium Guss.
E Echium boissieri Steudel
E Echium creticum L.
E Echium creticum subsp. algarbiense R. Fernandes
E Echium creticum subsp. coincyanum (Lacaita) R. Fernandes
E Echium creticum subsp. creticum
E Echium gaditanum Boiss.
E Echium lusitanicum L.
E Echium parviflorum Moench
  Echium plantagineum L.
E Echium rosulatum Lange
E Echium salmanticum Lag.
E Echium tuberculatum Hoffmanns. & Link
  Echium vulgare L.
?E Echium vulgare subsp. pustulatum (Sm.) E. Schmid & Gams
X Heliotropium curassavicum L.
  Heliotropium europaeum L.
  Heliotropium supinum L.
E Lithodora diffusa (Lag.) I. M. Johnston
E Lithodora prostrata (Loisel.) Griseb.
E Lithodora prostrata subsp. lusitanica (Samp.) Valdés
E Lithodora prostrata subsp. prostrata
E Lithodora fruticosa (L.) Griseb.
  Lithospermum arvense L.
  Lithospermum officinale L.
  Myosotis arvensis Hill
  Myosotis discolor Pers.
  Myosotis discolor subsp. discolor
  Myosotis laxa Lehm.
  Myosotis laxa subsp. caespitosa (C. F. Schultz) Nordh.
E Myosotis persoonii Rouy
  Myosotis ramosissima Rochel
  Myosotis ramosissima subsp. globularis (Samp.) Grau
  Myosotis ramosissima subsp. ramosissima
  Myosotis scorpioides L.
  Myosotis secunda A. Murray
E Myosotis debilis Pomel
?E Myosotis lusitanica Schuster
  Myosotis sicula Guss.
  Myosotis stolonifera (DC.) Leresche & Levier
  Myosotis stricta Roemer & Schultes
E Myosotis welwitschii Boiss. & Reuter
  Neatostema apulum (L.) I. M. Johnston
E Nonea vesicaria (L.) Reichenb.
E Omphalodes kuzinskyanae Willk.
E Omphalodes linifolia (L.) Moench
E Omphalodes nitida (Willd.) Hoffmanns. & Link
E Pentaglottis sempervirens (L.) L. H. Bailey
  Pulmonaria longifolia (Bast.) Boreau
E Pulmonaria longifolia subsp. glandulosa Bolliger
E Pulmonaria saccharata Miller
  Symphytum officinale L.
Buxaceae  
  Buxus sempervirens L.
Cactaceae  
X Opuntia ficus-barbarica A. Berger
X Opuntia monacantha (Willd.) Haw.
X Opuntia tuna (L.) Miller
Callitrichaceae  
  Callitriche brutia Petagna
E Callitriche cribrosa Schotsman
X Callitriche deflexa Hegelm.
E Callitriche lusitanica Schotsman
  Callitriche obtusangula Le Gall
  Callitriche palustris L.
  Callitriche platycarpa Kütz.
  Callitriche stagnalis Scop.
  Callitriche truncata Guss.
  Callitriche truncata subsp. occidentalis (Rouy) Schotsman
Campanulaceae  
  Campanula erinus L.
E Campanula herminii Hoffmanns. & Link
E Campanula lusitanica Loefl.
E Campanula lusitanica subsp. lusitanica
E Campanula lusitanica subsp. transtagana (R. Fernandes) Fedorov
E Campanula primulifolia Brot.
  Campanula rapunculus L.
  Campanula scheuchzeri Vill.
E Jasione crispa (Pourret) Samp.
E Jasione crispa subsp. amethystina (Lag. & Rodr.) Tutin
E Jasione crispa subsp. serpentinica Pinto da Silva
E Jasione crispa subsp. sessiliflora (Boiss. & Reuter) Rivas Martínez
  Jasione laevis Lam.
E Jasione lusitanica A. DC.
  Jasione montana L.
E Jasione montana subsp. blepharodon (Boiss. & Reuter) Rivas Martínez
E Jasione montana subsp. corymbosa (Poiret) Greuter & Burdet
  Jasione montana subsp. montana
E Legousia castellana (Lange) Samp.
  Legousia hybrida (L.) Delarbre
  Legousia speculum-veneris (L.) Chaix
  Lobelia urens L.
  Solenopsis laurentia (L.) C. Presl
E Trachelium caeruleum L.
  Trachelium caeruleum subsp. caeruleum
  Wahlenbergia hederacea (L.) Reichenb.
Capparaceae  
  Capparis spinosa L.
E Cleome violacea L.
Caprifoliaceae  
  Lonicera etrusca G. Santi
E Lonicera implexa Aiton
  Lonicera periclymenum L.
E Lonicera periclymenum subsp. hispanica (Boiss. & Reuter) Nyman
  Sambucus ebulus L.
  Sambucus nigra L.
  Viburnum tinus L.
E Viburnum tinus subsp. tinus
Caryophyllaceae  
  Agrostemma githago L.
E Arenaria algarbiensis Willk.
E Arenaria conimbricensis Brot.
E Arenaria controversa Boiss.
E Arenaria emarginata Brot.
E Arenaria emarginata subsp. emarginata
E Arenaria emarginata subsp. salzmannii (Willk.) Maire
  Arenaria grandiflora L.
E Arenaria montana L.
E Arenaria montana subsp. montana
  Arenaria leptoclados (Reichenb.) Guss.
  Arenaria serpyllifolia L.
E Arenaria aggregata (L.) Loisel.
E Arenaria aggregata subsp. aggregata
E Arenaria aggregata subsp. erinacea (Boiss.) Font Quer
E Arenaria aggregata subsp. fontiqueri (Pinto da Silva) Greuter & Burdet
E Arenaria aggregata subsp. querioides (Willk.) Font Quer
E Bufonia willkommiana Boiss.
  Cerastium brachypetalum Pers.
  Cerastium brachypetalum subsp. tauricum (Sprengel) Murb.
  Cerastium dichotomum L.
  Cerastium fontanum Baumg.
  Cerastium fontanum subsp. vulgare (Hartman) Greuter & Burdet
  Cerastium glomeratum Thuill.
E Cerastium ramosissimum Boiss.
  Cerastium balearicum F. Hermann
  Cerastium diffusum Pers.
  Cerastium diffusum subsp. diffusum
  Cerastium glutinosum Fries
  Cerastium pentandrum L.
  Cerastium pumilum Curtis
  Cerastium semidecandrum L.
E Cerastium siculum Guss.
E Chaetonychia cymosa (L.) Sweet
  Corrigiola litoralis L.
E Corrigiola litoralis subsp. foliosa (Pérez Lara) Chaudhri
  Corrigiola litoralis subsp. litoralis
E Corrigiola telephiifolia Pourret
  Cucubalus baccifer L.
  Dianthus armeria L.
  Dianthus armeria subsp. armeria
  Dianthus barbatus L.
E Dianthus cintranus Boiss. & Reuter
E Dianthus cintranus subsp. barbatus R. Fernandes & Franco
E Dianthus cintranus subsp. cintranus
  Dianthus deltoides L.
E Dianthus gallicus Pers.
E Dianthus langeanus Willk.
E Dianthus laricifolius Boiss. & Reuter
E Dianthus laricifolius subsp. laricifolius
?E Dianthus marizii (Samp.) Samp.
E Dianthus lusitanus Brot.
  Dianthus monspessulanus L.
E Dianthus planellae Willk.
E Dianthus pyrenaicus Pourret
E Dianthus scaber Chaix
E Dianthus serrulatus Desf.
E Dianthus serrulatus subsp. barbatus (Boiss.) Greuter & Burdet
E Dianthus subacaulis Vill.
E Dianthus subacaulis subsp. brachyanthus (Boiss.) P. Fourn.
E Dianthus toletanus Boiss. & Reuter
E Dianthus toletanus subsp. toletanus
E Dianthus tripunctatus Sm.
  Herniaria ciliolata Melderis
E Herniaria ciliolata subsp. robusta Chaudhri
  Herniaria glabra L.
E Herniaria algarvica Chaudhri
  Herniaria cinerea DC.
  Herniaria hirsuta L.
E Herniaria lusitanica Chaudhri
E Herniaria lusitanica subsp. berlengiana Chaudhri
E Herniaria lusitanica subsp. lusitanica
E Herniaria latifolia Lapeyr.
E Herniaria maritima Link
E Herniaria scabrida Boiss.
E Herniaria scabrida subsp. guadarramica Chaudhri
E Herniaria scabrida subsp. scabrida
  Holosteum umbellatum L.
  Holosteum umbellatum subsp. umbellatum
  Honckenya peploides (L.) Ehrh.
  Illecebrum verticillatum L.
E Loeflingia baetica Lag.
  Loeflingia hispanica L.
E Loeflingia tavaresiana Samp.
E Minuartia dichotoma L.
  Minuartia hamata (Hausskn. & Bornm.) Mattf.
  Minuartia hybrida (Vill.) Siskin
  Minuartia hybrida subsp. hybrida
E Minuartia mediterranea (Link) K. Mal'y
  Minuartia recurva (All.) Schinz & Thell.
E Minuartia recurva subsp. condensata (C. Presl) Greuter & Burdet
  Minuartia recurva subsp. recurva
  Minuartia verna (L.) Hiern
  Moehringia trinervia (L.) Clairv.
  Moehringia trinervia subsp. pentandra (Gay) Nyman
  Moehringia trinervia subsp. trinervia
  Moenchia erecta (L.) P. Gaertner & al.
  Moenchia erecta subsp. erecta
E Moenchia erecta subsp. octandra (Moris) Coutinho
E Ortegia hispanica L.
  Paronychia argentea Lam.
  Paronychia echinulata Chater
E Paronychia polygonifolia (Vill.) DC.
  Petrorhagia nanteuilii (Burnat) P. W. Ball & Heywood
  Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball & Heywood
  Petrorhagia velutina (Guss.) P. W. Ball & Heywood
  Petrorhagia saxifraga (L.) Link
  Polycarpon tetraphyllum (L.) L.
? Polycarpon tetraphyllum subsp. alsinifolium (Biv.) Ball
?E Polycarpon tetraphyllum subsp. diphyllum (Cav.) O. Bolós & Font Quer
  Rhodalsine geniculata (Poiret) F. N. Williams
  Sagina apetala Ard.
? Sagina apetala subsp. erecta F. Hermann
  Sagina maritima G. Don
  Sagina nodosa (L.) Fenzl
  Sagina procumbens L.
  Sagina procumbens subsp. procumbens
E Sagina sabuletorum Lange
  Sagina saginoides (L.) Karsten
E Sagina saginoides subsp. nevadensis (Boiss. & Reuter) Greuter & Burdet
  Sagina subulata (Swartz) C. Presl
  Saponaria officinalis L.
  Scleranthus annuus L.
E Scleranthus delortii Gren.
  Scleranthus polycarpos L.
  Scleranthus uncinatus Schur
  Scleranthus verticillatus Tausch
  Silene apetala Willd.
  Silene armeria L.
E Silene bellidifolia Jacq.
E Silene cerastoides L.
E Silene ciliata Pourret
E Silene ciliata subsp. arvatica (Lag.) Rivas Martínez
  Silene coelirosa (L.) Godron
  Silene colorata Poiret
  Silene colorata subsp. colorata
  Silene conica L.
  Silene conoidea L.
  Silene coronaria (L.) Clairv.
  Silene cretica L.
  Silene dioica (L.) Clairv.
E Silene disticha Willd.
  Silene flos-cuculi (L.) Greuter & Burdet
  Silene flos-cuculi subsp. flos-cuculi
E Silene foetida Sprengel
E Silene fuscata Brot.
  Silene gallica L.
  Silene inaperta L.
E Silene coutinhoi Rothm. & Pinto da Silva
  Silene italica (L.) Pers.
E Silene longicilia (Brot.) Otth
E Silene longicilia subsp. cintrana (Rothm.) Jeanmonod
E Silene longicilia subsp. longicilia
E Silene mellifera Boiss. & Reuter
E Silene laeta (Aiton) Godron
  Silene latifolia Poiret
  Silene latifolia subsp. alba (Miller) Greuter & Burdet
E Silene latifolia subsp. latifolia
E Silene latifolia subsp. mariziana (Gand.) Greuter & Burdet
E Silene legionensis Lag.
E Silene littorea Brot.
E Silene littorea subsp. littorea
E Silene psammitis Sprengel
?E Silene psammitis subsp. lasiostyla (Boiss.) Rivas Goday
  Silene longicaulis Lag.
E Silene macrorhiza Lacaita
E Silene marizii Samp.
E Silene micropetala Lag.
  Silene muscipula L.
  Silene muscipula subsp. muscipula
E Silene niceensis All.
  Silene nocturna L.
  Silene nutans L.
  Silene nutans subsp. nutans
E Silene obtusifolia Willd.
E Silene pendula L.
E Silene portensis L.
E Silene portensis subsp. portensis
E Silene ramosissima Desf.
E Silene rothmaleri Pinto da Silva
  Silene rubella L.
E Silene rubella subsp. bergiana (Lindman) Malagarriga
  Silene rubella subsp. rubella
E Silene scabriflora Brot.
E Silene secundiflora Otth
E Silene stricta L.
  Silene tridentata Desf.
  Silene uniflora Roth
  Silene uniflora subsp. uniflora
  Silene vulgaris (Moench) Garcke
  Silene vulgaris subsp. angustifolia Hayek
  Silene vulgaris subsp. macrocarpa Turrill
  Silene vulgaris subsp. vulgaris
E Silene boryi Boiss.
?E Silene boryi subsp. duriensis (Samp.) Coutinho
  Silene viscaria (L.) Jessen
  Spergula arvensis L.
? Spergula arvensis subsp. chieusseana (Pomel) Briq.
  Spergula morisonii Boreau
  Spergula pentandra L.
  Spergularia bocconei (Scheele) Graebner
E Spergularia capillacea (Kindb. & Lange) Willk.
  Spergularia diandra (Guss.) Boiss.
  Spergularia fimbriata Boiss. & Reuter
E Spergularia heldreichii E. Simon secundus & P. Monnier
  Spergularia maritima (All.) Chiov.
  Spergularia maritima subsp. angustata (Clavaud) Greuter & Burdet
E Spergularia maritima subsp. maritima
E Spergularia melanocaulos Merino
  Spergularia purpurea (Pers.) G. Don fil.
  Spergularia rubra (L.) J. Presl & C. Presl
  Spergularia rupicola Le Jolis
  Spergularia salina J. Presl & C. Presl
  Spergularia segetalis (L.) G. Don fil.
E Spergularia tangerina P. Monnier
  Stellaria alsine Grimm
  Stellaria aquatica (L.) Scop.
  Stellaria graminea L.
  Stellaria holostea L.
  Stellaria media (L.) Vill.
  Stellaria neglecta Weihe
  Stellaria pallida (Dumort.) Piré
  Vaccaria hispanica (Miller) Rauschert
  Vaccaria hispanica subsp. hispanica
  Velezia rigida L.
Celastraceae  
  Euonymus europaeus L.
Ceratophyllaceae  
  Ceratophyllum demersum L.
Chenopodiaceae  
  Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) Moris
  Atriplex glauca L.
  Atriplex halimus L.
X Atriplex hortensis L.
  Atriplex patula L.
  Atriplex portulacoides L.
  Atriplex prostrata DC.
  Atriplex rosea L.
?E Atriplex rosea subsp. foliolosa (Link) Coutinho
  Bassia scoparia (L.) A. J. Scott
  Beta macrocarpa Guss.
  Beta maritima L.
E Blitum exsuccum C. Loscos
  Chenopodium album L.
  Chenopodium opulifolium Schrader
  Chenopodium suecicum J. Murr
X Chenopodium ambrosioides L.
?X Chenopodium integrifolium Voroc.
?X Chenopodium suffruticosum Willd.
  Chenopodium botrys L.
  Chenopodium chenopodioides (L.) Aellen
  Chenopodium glaucum L.
X Chenopodium multifidum L.
  Chenopodium murale L.
  Chenopodium polyspermum L.
  Chenopodium rubrum L.
  Chenopodium urbicum L.
  Chenopodium vulvaria L.
  Halopeplis amplexicaulis (Vahl) Cesati & al.
  Polycnemum arvense L.
  Salicornia europaea L.
  Salicornia prostrata Pallas
  Salicornia procumbens Sm.
? Salicornia nitens P. W. Ball & Tutin
  Salsola kali L.
  Salsola kali subsp. kali
  Salsola soda L.
E Salsola brevifolia Desf.
E Salsola flavescens Cav.
E Salsola vermiculata L.
E Salsola villosa Schultes
  Sarcocornia fruticosa (L.) A. J. Scott
  Sarcocornia perennis (Miller) A. J. Scott
?E Sarcocornia perennis subsp. alpini (Lag.) Castroviejo
  Suaeda maritima (L.) Dumort.
  Suaeda splendens (Pourret) Gren. & Godron
  Suaeda vera J. F. Gmelin
  Suaeda vermiculata J. F. Gmelin
Cistaceae  
E Cistus albidus L.
E Cistus clusii Dunal
  Cistus creticus L.
  Cistus creticus subsp. eriocephalus (Viv.) Greuter & Burdet
E Cistus crispus L.
  Cistus ladanifer L.
?E Cistus palhinhae Ingram
E Cistus laurifolius L.
E Cistus libanotis L.
  Cistus monspeliensis L.
E Cistus populifolius L.
E Cistus populifolius subsp. major (Dunal) Heywood
E Cistus populifolius subsp. populifolius
E Cistus psilosepalus Sweet
  Cistus salviifolius L.
  Fumana ericoides (Cav.) Gand.
E Fumana laevipes (L.) Spach
  Fumana procumbens (Dunal) Gren. & Godron
E Fumana thymifolia (L.) Webb
E Halimium commutatum Pau
E Halimium halimifolium (L.) Willk.
E Halimium halimifolium subsp. halimifolium
E Halimium halimifolium subsp. multiflorum (Dunal) Maire
E Halimium lasianthum (Lam.) Spach
E Halimium lasianthum subsp. alyssoides Greuter
E Halimium lasianthum subsp. lasianthum
E Halimium ocymoides (Lam.) Willk.
E Halimium umbellatum (L.) Spach
?E Halimium verticillatum (Brot.) Pinto da Silva
?E Halimium viscosum (Willk.) Pinto da Silva
  Helianthemum aegyptiacum (L.) Miller
  Helianthemum apenninum(L.) Miller
E Helianthemum pilosum (L.) Pers.
E Helianthemum violaceum (Cav.) Pers.
E Helianthemum croceum (Desf.) Pers.
  Helianthemum hirtum (L.) Miller
  Helianthemum ledifolium (L.) Miller
E Helianthemum marifolium (L.) Miller
  Helianthemum nummularium (L.) Miller
  Helianthemum nummularium subsp. nummularium
  Helianthemum nummularium subsp. obscurum (Celak.) J. Holub
  Helianthemum oelandicum (L.) DC.
  Helianthemum oelandicum subsp. canum (L.) Bonnier
E Helianthemum origanifolium (Lam.) Pers.
E Helianthemum origanifolium subsp. origanifolium
E Helianthemum intermedium Pers.
  Helianthemum salicifolium (L.) Miller
E Helianthemum sanguineum (Lag.) Dunal
  Helianthemum villosum Pers.
E Tuberaria globulariifolia (Lam.) Willk.
E Tuberaria bupleurifolia (Lam.) Willk.
  Tuberaria guttata (L.) Fourr.
?E Tuberaria inconspicua (Pers.) Willk.
E Tuberaria macrosepala (Cosson) Willk.
  Tuberaria lignosa (Sweet) Samp.
E Tuberaria major (Willk.) Pinto da Silva & Rozeira
Convolvulaceae  
  Calystegia sepium (L.) R. Br.
  Calystegia sepium subsp. roseata Brummitt
  Calystegia sepium subsp. sepium
  Calystegia silvatica (Kit.) Griseb.
  Calystegia soldanella (L.) Roemer & Schultes
  Convolvulus althaeoides L.
  Convolvulus arvensis L.
? Convolvulus arvensis subsp. crispatus Franco
X Convolvulus farinosus L.
E Convolvulus fernandesii Pinto da Silva & Teles
E Convolvulus humilis Jacq.
  Convolvulus lineatus L.
  Convolvulus pentapetaloides L.
E Convolvulus sabatius Viv.
  Convolvulus siculus L.
  Convolvulus siculus subsp. siculus
  Convolvulus tricolor L.
E Convolvulus tricolor subsp. meonanthus (Hoffmanns. & Link) Maire
  Convolvulus tricolor subsp. tricolor
  Cressa cretica L.
  Cuscuta approximata Bab.
?E Cuscuta approximata subsp. episonchum (Webb & Berth.) Feinbrun
X Cuscuta campestris Yuncker
X Cuscuta epilinum Weihe
  Cuscuta epithymum (L.) L.
? Cuscuta epithymum subsp. kotschyi (Desmoulins) Arcangeli
  Cuscuta monogyna Vahl
  Cuscuta planiflora Ten.
  Cuscuta scandens Brot.
  Cuscuta scandens subsp. scandens
X Cuscuta suaveolens Ser.
E Cuscuta triumvirati Lange
X Ipomoea indica (Burm.) Merr.
Coriariaceae  
E Coriaria myrtifolia L.
Cornaceae  
  Cornus sanguinea L.
  Cornus sanguinea subsp. sanguinea
Crassulaceae  
  Aeonium arboreum (L.) Webb & Berth.
X Aichryson laxum (Haw.) Bramw.
  Crassula tillaea Lester-Garland
X Crassula aquatica (L.) Schönl.
X Crassula peduncularis (Sm.) Meigen
  Crassula vaillantii (Willd.) Roth
E Mucizonia hispida Batt. & Trabut
  Mucizonia hispida subsp. hispida
E Mucizonia sedoides (DC.) D. A. Webb
E Pistorinia hispanica (L.) DC.
  Sedum acre L.
? Sedum acre subsp. neglectum (Ten.) Arcangeli
  Sedum album L.
? Sedum album subsp. micranthum (DC.) Syme
E Sedum andegavense (DC.) Desv.
  Sedum anglicum Hudson
E Sedum anglicum subsp. pyrenaicum (Lange) Laínz
E Sedum arenarium Brot.
E Sedum brevifolium DC.
  Sedum caespitosum (Cav.) DC.
  Sedum forsterianum Sm.
?E Sedum henriquesii A. Caballero
E Sedum hirsutum All.
  Sedum hirsutum subsp. hirsutum
E Sedum pedicellatum Boiss. & Reuter
E Sedum pedicellatum subsp. lusitanicum (Mariz) Laínz
E Sedum amplexicaule DC.
  Sedum amplexicaule subsp. amplexicaule
E Sedum amplexicaule subsp. tenuifolium (Sm.) Greuter
E Sedum pruinatum Brot.
  Sedum rubens L.
E Sedum sediforme (Jacq.) Pau
  Sedum telephium L.
E Sedum villosum subsp. aristatum (Emberger & Maire) Laínz
  Sempervivum tectorum L.
  Umbilicus heylandianus Webb & Berth.
  Umbilicus rupestris (Salisb.) Dandy
?E Umbilicus neglectus (Coutinho) Rothm. & Pinto da Silva
Brasicaceae  
  Alliaria petiolata (MB.) Cavara & Grande
  Alyssum alyssoides (L.) L.
E Alyssum granatense Boiss. & Reuter
  Alyssum minutum DC.
  Alyssum serpyllifolium Desf.
?E Alyssum serpyllifolium subsp. lusitanicum T. R. Dudley & Pinto da Silva
  Alyssum simplex Rudolphi
  Arabidopsis thaliana (L.) Heynh.
  Arabis auriculata Lam.
  Arabis hirsuta (L.) Scop.
E Arabis juressi Rothm.
E Arabis planisiliqua (Pers.) Reichenb.
E Arabis sadina (Samp.) Coutinho
  Arabis sagittata (Bertol.) DC.
E Arabis stenocarpa Boiss. & Reuter
  Barbarea intermedia Boreau
  Barbarea verna (Miller) Ascherson
  Barbarea vulgaris R. Br.
  Biscutella auriculata L.
  Biscutella laevigata L.
E Biscutella lusitanica Jordan
E Biscutella sempervirens L.
?E Biscutella sempervirens subsp. montana (Cav.) Losa & Rivas Goday
E Biscutella valentina (L.) Heywood
E Brassica barrelieri (L.) Janka
  Brassica barrelieri subsp. barrelieri
E Brassica barrelieri subsp. oxyrrhina (Cosson) Regel
  Brassica nigra (L.) Koch
  Brassica tournefortii Gouan
  Bunias erucago L.
  Cakile maritima Scop.
  Cakile maritima subsp. integrifolia (Hornem.) Greuter & Burdet
  Cakile maritima subsp. maritima
  Calepina irregularis (Asso) Thell.
  Camelina alyssum (Miller) Thell.
  Camelina microcarpa DC.
? Camelina microcarpa subsp. sylvestris (Wallr.) Hiitonen
  Camelina sativa (L.) Crantz
  Capsella bursa-pastoris (L.) Medicus
? Capsella rubella Reuter
  Cardamine amara L.
  Cardamine flexuosa With.
  Cardamine hirsuta L.
  Cardamine parviflora L.
  Cardamine pratensis L.
  Cardamine pratensis subsp. pratensis
  Cardaria draba (L.) Desv.
  Cardaria draba subsp. draba
  Carrichtera annua (L.) DC.
  Cochlearia danica L.
E Cochlearia glastifolia L.
  Coincya cheiranthos (Vill.) Greuter & Burdet
E Coincya hispida (Cav.) Greuter & Burdet
E Coincya hispida subsp. transtagana (Coutinho) Greuter & Burdet
E Coincya johnstonii (Samp.) Greuter & Burdet
E Coincya longirostra (Boiss.) Greuter & Burdet
E Coincya pseudoerucastrum (Brot.) Greuter & Burdet
E Coincya pseudoerucastrum subsp. cintrana (Coutinho) Greuter & Burdet
E Coincya pseudoerucastrum subsp. orophila (Franco) Greuter & Burdet
  Coincya pseudoerucastrum subsp. pseudoerucastrum
E Coincya pseudoerucastrum subsp. setigera (Lange) Greuter & Burdet
X Coronopus didymus (L.) Sm.
  Coronopus squamatus (Forssk?l) Ascherson
  Crambe hispanica L.
  Descurainia sophia (L.) Prantl
E Diplotaxis catholica (L.) DC.
E Diplotaxis siifolia G. Kunze
?E Diplotaxis vicentina (Coutinho) Rothm.
  Diplotaxis erucoides (L.) DC.
  Diplotaxis tenuifolia (L.) DC.
  Diplotaxis viminea (L.) DC.
  Diplotaxis virgata (Cav.) DC.
  Diplotaxis virgata subsp. virgata
  Draba muralis L.
  Erophila verna (L.) Chevall.
  Eruca sativa Miller
? Eruca sativa subsp. longirostris (Uechtr.) Jahandiez & Maire
  Erucastrum nasturtiifolium (Poiret) O. E. Schulz
X Erysimum cheiri (L.) Crantz
E Erysimum grandiflorum Desf.
E Erysimum linifolium (Pers.) Gay
E Erysimum merxmuelleri Polatschek
  Erysimum ochroleucum (Schleicher) DC.
E Hesperis laciniata All.
  Hesperis laciniata subsp. laciniata
?E Hesperis laciniata subsp. spectabilis (Jordan) Rouy & Fouc.
  Hirschfeldia incana (L.) Lagrze-Fossat
  Hornungia petraea (L.) Reichenb.
  Hymenolobus procumbens (L.) Nutt.
  Hymenolobus procumbens subsp. procumbens
  Iberis amara L.
E Iberis contracta Pers.
  Iberis contracta subsp. contracta
E Iberis contracta subsp. welwitschii (Boiss.) Moreno
E Iberis procumbens Lange
E Iberis procumbens subsp. microcarpa Franco & Pintoda Silva
  Iberis procumbens subsp. procumbens
E Iberis sampaioana Franco & Pinto da Silva
E Iberis umbellata L.
E Isatis platyloba Steudel
  Isatis tinctoria L.
  Isatis tinctoria subsp. tinctoria
E Jonopsidium acaule (Desf.) Reichenb.
E Jonopsidium prolongoi (Boiss.) Batt.
E Jonopsidium prolongoi subsp. abulense (Pau) Laínz
  Lepidium campestre (L.) R. Br.
  Lepidium graminifolium L.
  Lepidium heterophyllum Bentham
E Lepidium hirtum (L.) Sm.
  Lepidium latifolium L.
  Lepidium ruderale L.
  Lepidium sativum L.
  Lepidium sativum subsp. sativum
X Lepidium virginicum L.
  Lobularia maritima (L.) Desv.
  Lunaria annua L.
  Lunaria annua subsp. annua
  Lunaria rediviva L.
E Malcolmia lacera (L.) DC.
E Malcolmia lacera subsp. gracilima (Samp.) Franco
  Malcolmia lacera subsp. lacera
E Malcolmia lacera subsp. patula (DC.) Rivas Martínez
  Malcolmia littorea (L.) R. Br.
E Malcolmia flexuosa (Sm.) Sm.
E Malcolmia maritima (L.) R. Br.
E Malcolmia ramosissima (Desf.) Thell.
  Matthiola fruticulosa (L.) Maire
  Matthiola incana (L.) R. Br.
  Matthiola incana subsp. incana
  Matthiola parviflora (Schousboe) R. Br.
  Matthiola sinuata (L.) R. Br.
?E Matthiola sinuata subsp. glandulosa (Vis.) Vierh.
  Moricandia arvensis (L.) DC.
  Murbeckiella pinnatifida (Lam.) Rothm.
E Murbeckiella pinnatifida subsp. boryi (Boiss.) Maire
E Murbeckiella pinnatifida subsp. herminii (Rivas Martínez) Greuter & Burdet
  Murbeckiella pinnatifida subsp. pinnatifida
E Murbeckiella sousae Rothm.
  Nasturtium officinale R. Br.
  Neslia apiculata Fischer & al.
  Neslia paniculata (L.) Desv.
  Pritzelago alpina (L.) O. Kuntze
E Pritzelago alpina subsp. auerswaldii (Willk.) Greuter & Burdet
  Raphanus raphanistrum L.
  Raphanus raphanistrum subsp. microcarpus (Lange) Thell.
  Raphanus raphanistrum subsp. raphanistrum
X Raphanus sativus L.
  Rapistrum rugosum (L.) All.
?E Rapistrum rugosum subsp. linnaeanum Rouy & Fouc.
? Rapistrum rugosum subsp. orientale (L.) Arcangeli
  Rorippa amphibia (L.) Besser
  Rorippa palustris (L.) Besser
  Rorippa pyrenaica (L.) Reichenb.
  Rorippa sylvestris (L.) Besser
  Rorippa sylvestris subsp. sylvestris
  Sinapis alba L.
  Sinapis alba subsp. alba
  Sinapis alba subsp. mairei (H. Lindb. fil.) Maire
  Sinapis arvensis L.
  Sinapis arvensis subsp. arvensis
  Sisymbrella aspera (L.) Spach
  Sisymbrella aspera subsp. aspera
E Sisymbrella aspera subsp. boissieri (Cosson) Heywood
  Sisymbrium altissimum L.
  Sisymbrium austriacum Jacq.
E Sisymbrium austriacum subsp. contortum (Cav.) Rouy & Fouc.
E Sisymbrium crassifolium Cav.
  Sisymbrium erysimoides Desf.
  Sisymbrium irio L.
  Sisymbrium officinale (L.) Scop.
  Sisymbrium orientale L.
E Sisymbrium polyceratium L.
  Sisymbrium runcinatum DC.
  Teesdalia coronopifolia (J. P. Bergeret) Thell.
  Teesdalia nudicaulis (L.) R. Br.
E Teesdaliopsis conferta (Lag.) Rothm.
  Thlaspi arvense L.
  Thlaspi perfoliatum L.
  Thlaspi perfoliatum subsp. perfoliatum
  Turritis glabra L.
Cucurbitaceae  
E Bryonia acuta Desf.
  Bryonia dioica Jacq.
X Cucumis myriocarpus Naudin
  Cucumis prophetarum L.
  Ecballium elaterium (L.) A. Richard
Cupressaceae  
  Juniperus communis L.
  Juniperus communis subsp. alpina (Suter) Celak.
  Juniperus oxycedrus L.
E Juniperus oxycedrus subsp. macrocarpa (Sm.) Ball
  Juniperus oxycedrus subsp. oxycedrus
E Juniperus oxycedrus subsp. transtagana Franco
  Juniperus phoenicea L.
?E Juniperus phoenicea subsp. mediterranea Lebreton & Thivend
Cynomoriaceae  
  Cynomorium coccineum L.
Dicksoniaceae  
  Culcita macrocarpa C. Presl
Dipsacaceae  
E Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
E Dipsacus comosus Hoffmanns. & Link
  Dipsacus fullonum L.
  Dipsacus laciniatus L.
X Dipsacus sativus (L.) Honckeny
  Knautia arvensis (L.) Coulter
E Knautia subscaposa Boiss. & Reuter
E Knautia nevadensis (Szabó) Szabó
E Knautia arvernensis (Briq.) Szabó
E Lomelosia simplex (Desf.) Rafin.
E Lomelosia simplex subsp. dentata (Jordan & Fourr.) Greuter & Burdet
  Lomelosia simplex subsp. simplex
E Lomelosia stellata (L.) Rafin.
E Pseudoscabiosa diandra (Lag.) Greuter & Burdet
E Pycnocomon intermedium (Lag.) Greuter & Burdet
E Pycnocomon rutifolium (Vahl) Hoffmanns. & Link
  Scabiosa columbaria L.
  Scabiosa triandra L.
E Scabiosa turolensis Pau
  Scabiosa turolensis subsp. turolensis
  Sixalix atropurpurea (L.) Greuter & Burdet
  Sixalix atropurpurea subsp. atropurpurea
  Sixalix atropurpurea subsp. maritima (L.) Greuter & Burdet
E Sixalix semipapposa (DC.) Greuter & Burdet
E Succisa pinnatifida Lange
  Succisa pratensis Moench
E Succisella carvalhoana (Mariz) Baksay
Droseraceae  
  Drosera intermedia Hayne
  Drosera rotundifolia L.
E Drosophyllum lusitanicum (L.) Link
Elatinaceae  
  Elatine alsinastrum L.
  Elatine hexandra (Lapierre) DC.
  Elatine hungarica Moesz
  Elatine hydropiper L.
?E Elatine major A. Braun
E Elatine macropoda Guss.
  Elatine triandra Schkuhr
Empetraceae  
  Corema album (L.) D. Don
Ephedraceae  
  Ephedra fragilis Desf.
Equisetaceae  
  Equisetum arvense L.
  Equisetum hyemale L.
  Equisetum palustre L.
  Equisetum ramosissimum Desf.
  Equisetum telmateia Ehrh.
Ericaceae  
  Arbutus unedo L.
  Arctostaphylos uva-ursi (L.) Sprengel
  Calluna vulgaris (L.) Hull
  Daboecia cantabrica (Hudson) C. Koch
  Erica arborea L.
E Erica australis L.
  Erica ciliaris L.
  Erica cinerea L.
  Erica herbacea L.
  Erica herbacea subsp. occidentalis (Bentham) Laínz
E Erica lusitanica Rudolphi
  Erica scoparia L.
  Erica scoparia subsp. scoparia
  Erica tetralix L.
E Erica umbellata L.
  Rhododendron ponticum L.
E Rhododendron ponticum subsp. baeticum (Boiss. & Reuter) Hand.-Mazz.
  Vaccinium myrtillus L.
Euphorbiaceae  
  Chrozophora tinctoria (L.) A. Juss.
  Euphorbia amygdaloides L.
  Euphorbia amygdaloides subsp. amygdaloides
E Euphorbia boetica Boiss.
  Euphorbia chamaesyce L.
E Euphorbia characias L.
E Euphorbia clementei Boiss.
E Euphorbia monchiquensis Franco & Pinto da Silva
E Euphorbia welwitschii Boiss. & Reuter
  Euphorbia angulata Jacq.
  Euphorbia dulcis L.
  Euphorbia esula L.
  Euphorbia exigua L.
  Euphorbia falcata L.
  Euphorbia falcata subsp. falcata
  Euphorbia helioscopia L.
  Euphorbia hirsuta L.
  Euphorbia hyberna L.
  Euphorbia hyberna subsp. hyberna
E Euphorbia lathyris L.
X Euphorbia maculata L.
E Euphorbia matritensis Boiss.
E Euphorbia medicaginea Boiss.
  Euphorbia nicaeensis All.
  Euphorbia nicaeensis subsp. nicaeensis
X Euphorbia nutans Lag.
  Euphorbia paralias L.
  Euphorbia peplis L.
  Euphorbia peplus L.
X Euphorbia prostrata Aiton
  Euphorbia pterococca Brot.
E Euphorbia broteroi Daveau
  Euphorbia rigida MB.
  Euphorbia pinea L.
  Euphorbia portlandica L.
  Euphorbia segetalis L.
  Euphorbia serrata L.
E Euphorbia squamigera Loisel.
  Euphorbia terracina L.
E Euphorbia transtagana Boiss.
E Euphorbia uliginosa Boiss.
E Euphorbia polygalifolia Boiss. & Reuter
  Mercurialis annua L.
?E Mercurialis ambigua L. fil.
E Mercurialis elliptica Poiret
  Mercurialis perennis L.
E Mercurialis tomentosa L.
X Ricinus communis L.
E Securinega tinctoria (L.) Rothm.
Fagaceae  
E Quercus coccifera L.
  Quercus ilex L.
?E Quercus ilex subsp. rotundifolia (Lam.) T. Morais
E Quercus pyrenaica Willd.
E Quercus canariensis Willd.
E Quercus faginea Lam.
?E Quercus faginea subsp. alpestris (Boiss.) Maire
?E Quercus faginea subsp. broteroi (Coutinho) A. Camus
E Quercus lusitanica Lam.
  Quercus petraea (Mattuschka) Liebl.
  Quercus pubescens Willd.
  Quercus robur L.
  Quercus robur subsp. robur
  Quercus suber L.
Frankeniaceae  
E Frankenia boissieri Boiss.
  Frankenia hirsuta L.
  Frankenia laevis L.
  Frankenia laevis subsp. laevis
  Frankenia pulverulenta L.
  Frankenia pulverulenta subsp. pulverulenta
Gentianaceae  
  Blackstonia acuminata (Koch & Ziz) Domin
  Blackstonia acuminata subsp. acuminata
E Blackstonia acuminata subsp. aestiva (K. Malý) Zeltner
  Blackstonia imperfoliata (L. fil.) Samp.
  Blackstonia perfoliata (L.) Hudson
E Blackstonia perfoliata subsp. intermedia (Ten.) Zeltner
  Blackstonia perfoliata subsp. perfoliata
E Centaurium chloodes (Brot.) Samp.
  Centaurium erythraea Rafn
  Centaurium erythraea subsp. erythraea
E Centaurium erythraea subsp. grandiflorum (Pers.) Melderis
E Centaurium erythraea subsp. majus (Hoffmanns. & Link) Laínz
  Centaurium erythraea subsp. turcicum (Velen.) Melderis
  Centaurium littorale (D. Turner) Gilmour
  Centaurium littorale subsp. littorale
  Centaurium maritimum (L.) Fritsch
E Centaurium microcalyx (Boiss. & Reuter) Ronniger
  Centaurium pulchellum (Swartz) Druce
  Centaurium tenuiflorum (Hoffmanns. & Link) Fritsch
  Centaurium tenuiflorum subsp. tenuiflorum
E Centaurium favargeri Zeltner
  Centaurium scilloides (L. fil.) Samp.
  Centaurium spicatum (L.) Fritsch
  Cicendia filiformis (L.) Delarbre
E Exaculum pusillum (Lam.) Caruel
  Gentiana lutea L.
  Gentiana lutea subsp. lutea
  Gentiana pneumonanthe L.
Geraniaceae  
E Erodium acaule (L.) Becherer & Thell.
  Erodium botrys (Cav.) Bertol.
  Erodium chium (L.) Willd.
  Erodium aethiopicum (Lam.) Brumh. & Thell.
E Erodium aethiopicum subsp. pilosum (Thuill.) Guittonneau
  Erodium cicutarium (L.) L'Hér.
  Erodium lebelii Jordan
  Erodium lebelii subsp. lebelii
E Erodium praecox (Cav.) Willd.
E Erodium primulaceum (Lange) Lange
  Erodium salzmannii Delile
E Erodium sublyratum Samp.
  Erodium laciniatum (Cav.) Willd.
  Erodium laciniatum subsp. laciniatum
  Erodium malacoides (L.) L'Hér.
  Erodium moschatum (L.) L'Hér.
  Geranium columbinum L.
  Geranium dissectum L.
  Geranium lucidum L.
  Geranium molle L.
  Geranium molle subsp. molle
  Geranium pusillum Burm. fil.
  Geranium pyrenaicum Burm. fil.
  Geranium robertianum L.
  Geranium robertianum subsp. purpureum (Vill.) Nyman
  Geranium robertianum subsp. robertianum
  Geranium rotundifolium L.
  Geranium sanguineum L.
Gesneriaceae  
E Globularia alypum L.
E Globularia valentina Willk.
Guttiferae  
  Hypericum androsaemum L.
E Hypericum atomarium Boiss.
E Hypericum calycinum L.
  Hypericum elodes L.
  Hypericum hircinum L.
  Hypericum humifusum L.
  Hypericum linariifolium Vahl
E Hypericum hyssopifolium Chaix
  Hypericum montanum L.
  Hypericum perfoliatum L.
  Hypericum perforatum L.
? Hypericum perforatum subsp. angustifolium (DC.) A. Fröhlich
? Hypericum perforatum subsp. veronense (Schrank) A. Fröhlich
  Hypericum pulchrum L.
?E Hypericum boeticum Boiss.
  Hypericum undulatum Willd.
E Hypericum pubescens Boiss.
E Hypericum tomentosum L.
Haloragaceae  
  Myriophyllum alterniflorum DC.
X Myriophyllum aquaticum (Velloso) Verdcourt
  Myriophyllum spicatum L.
  Myriophyllum verticillatum L.
Hippuridaceae  
  Hippuris vulgaris L.
Hydrophyllaceae  
X Phacelia tanacetifolia Bentham
X Wigandia caracasana Kunth
Hymenophyllaceae  
  Trichomanes speciosum Willd.
Isoëtaceae  
E Isoëtes chaeturetii Mend?s
E Isoëtes duriei Bory
  Isoëtes histrix Bory
E Isoëtes setacea Lam.
E Isoëtes velata A. Braun
E Isoëtes velata subsp. velata
Lamiaceae  
  Ajuga chamaepitys (L.) Schreber
  Ajuga chamaepitys subsp. chamaepitys
  Ajuga iva (L.) Schreber
? Ajuga iva subsp. pseudoiva (DC.) Briq.
  Ajuga pyramidalis L.
?E Ajuga occidentalis Br.-Bl.
  Ajuga reptans L.
  Ballota hirsuta Bentham
  Ballota hirsuta subsp. hirsuta
  Ballota nigra L.
  Ballota nigra subsp. foetida (Vis.) Hayek
  Ballota nigra subsp. uncinata (Fiori & Béguinot) Patzak
E Cleonia lusitanica (L.) L.
E Coridothymus capitatus (L.) Reichenb. fil.
  Galeopsis tetrahit L.
  Glechoma hederacea L.
  Lamium amplexicaule L.
  Lamium bifidum Cyr.
  Lamium bifidum subsp. bifidum
  Lamium hybridum Vill.
  Lamium maculatum L.
X Lamium moluccellifolium Fries
  Lamium purpureum L.
E Lavandula angustifolia Miller
  Lavandula dentata L.
E Lavandula latifolia Medicus
  Lavandula multifida L.
  Lavandula stoechas L.
E Lavandula stoechas subsp. luisieri (Rozeira) Rozeira
E Lavandula stoechas subsp. lusitanica (Chaytor) Rozeira
E Lavandula stoechas subsp. pedunculata (Miller) Rozeira
E Lavandula stoechas subsp. sampaioana Rozeira
  Lavandula viridis L'Hér.
  Lycopus europaeus L.
  Marrubium vulgare L.
  Melissa officinalis L.
  Melissa officinalis subsp. altissima (Sm.) Arcangeli
  Melissa officinalis subsp. officinalis
  Melittis melissophyllum L.
  Melittis melissophyllum subsp. melissophyllum
  Mentha aquatica L.
  Mentha arvensis L.
E Mentha cervina L.
  Mentha pulegium L.
E Mentha requienii Bentham
  Mentha longifolia (L.) Hudson
  Mentha spicata L.
  Mentha suaveolens Ehrh.
  Mentha suaveolens subsp. suaveolens
E Nepeta apuleii Ucria
  Nepeta cataria L.
E Nepeta coerulea Aiton
  Nepeta coerulea subsp. coerulea
E Nepeta latifolia DC.
E Nepeta multibracteata Desf.
E Nepeta tuberosa L.
  Nepeta tuberosa subsp. tuberosa
E Origanum compactum Bentham
E Origanum majorana L.
  Origanum vulgare L.
  Origanum vulgare subsp. virens (Hoffmanns. & Link) Ietswaart
  Origanum vulgare subsp. vulgare
E Phlomis herba-venti L.
E Phlomis lychnitis L.
E Phlomis purpurea L.
  Phlomis purpurea subsp. purpurea
  Prasium majus L.
E Prunella hastifolia Brot.
  Prunella laciniata (L.) L.
  Prunella vulgaris L.
?E Prunella vulgaris subsp. estremadurensis Franco
  Rosmarinus officinalis L.
  Salvia aethiopis L.
E Salvia argentea L.
?E Salvia argentea subsp. patula (Desf.) Maire
E Salvia fruticosa Miller
X Salvia grahamii Bentham
E Salvia officinalis L.
  Salvia sclarea L.
E Salvia sclareoides Brot.
  Salvia verbenaca L.
  Salvia viridis L.
  Satureja acinos (L.) Scheele
  Satureja alpina (L.) Scheele
E Satureja alpina subsp. meridionalis (Nyman) Greuter & Burdet
E Satureja alpina subsp. pyrenaea Br.-Bl.
  Satureja ascendens (Jordan) K. Malý
  Satureja baetica (Boiss. & Heldr.) Pau
E Satureja fruticosa (L.) Briq.
E Satureja graeca L.
?E Satureja graeca subsp. micrantha (Brot.) Greuter & Burdet
E Satureja juliana L.
  Satureja vulgaris (L.) Fritsch
E Satureja vulgaris subsp. arundana (Boiss.) Greuter & Burdet
  Satureja vulgaris subsp. vulgaris
  Scutellaria galericulata L.
  Scutellaria minor Hudson
E Sideritis arborescens Bentham
E Sideritis hirsuta L.
  Sideritis hyssopifolia L.
E Sideritis hyssopifolia subsp. guillonii (Timb.-Lagr.) Nyman
E Sideritis linearifolia Lam.
E Sideritis romana L.
E Sideritis angustifolia Lag.
  Stachys arvensis (L.) L.
  Stachys germanica L.
  Stachys germanica subsp. cordigera Briq.
  Stachys ocymastrum (L.) Briq.
  Stachys officinalis (L.) Trevisan
E Stachys officinalis subsp. algeriensis (De Noé) Franco
  Stachys officinalis subsp. officinalis
  Stachys palustris L.
  Stachys sylvatica L.
  Teucrium chamaedrys L.
E Teucrium eriocephalum Willk.
E Teucrium fruticans L.
E Teucrium haenseleri Boiss.
E Teucrium algarbiense (Coutinho) Coutinho
  Teucrium capitatum L.
E Teucrium lusitanicum Schreber
E Teucrium pseudo-chamaepitys L.
E Teucrium salviastrum Schreber
  Teucrium salviastrum subsp. salviastrum
  Teucrium scordium L.
  Teucrium scordium subsp. scordioides (Schreber) Arcangeli
  Teucrium scorodonia L.
  Teucrium spinosum L.
E Teucrium vincentinum Rouy
  Thymus caespititius Brot.
E Thymus camphoratus Hoffmanns. & Link
E Thymus capitellatus Hoffmanns. & Link
E Thymus carnosus Boiss.
E Thymus mastichina L.
E Thymus mastichina subsp. donyanae R. Morales
  Thymus mastichina subsp. mastichina
E Thymus munbyanus Boiss. & Reuter
E Thymus munbyanus subsp. ciliatus (Desf.) Greuter & Burdet
  Thymus pulegioides L.
? Thymus pulegioides subsp. chamaedrys (Fries) Gusleac
E Thymus lotocephalus G. López & R. Morales
E Thymus villosus L.
?E Thymus villosus subsp. lusitanicus (Boiss.) Coutinho
E Thymus vulgaris L.
E Thymus willdenowii Boiss.
E Thymus zygis L.
?E Thymus zygis subsp. sylvestris (Hoffmanns. & Link) Coutinho
Lauraceae  
E Laurus nobilis L.
Fabaceae  
X Acacia cyclops G. Don fil.
X Acacia dealbata Link
X Acacia karroo Hayne
X Acacia longifolia (Andrews) Willd.
X Acacia mearnsii De Wild.
X Acacia melanoxylon R. Br.
X Acacia pycnantha Bentham
X Acacia retinodes Schlecht.
X Acacia saligna (Labill.) Wendl. fil.
  Adenocarpus complicatus (L.) Gay
?E Adenocarpus complicatus subsp. anisochilus (Boiss.) Franco
?E Adenocarpus complicatus subsp. aureus (Cav.) C. Vicioso
?E Adenocarpus complicatus subsp. lainzii Castroviejo
E Adenocarpus hispanicus (Lam.) DC.
E Adenocarpus hispanicus subsp. argyrophyllus (Rivas Goday) Rivas Goday
E Adenocarpus telonensis (Loisel.) DC.
  Anagyris foetida L.
  Anthyllis vulneraria L.
  Anthyllis vulneraria subsp. carpatica (Pant.) Nyman
E Anthyllis vulneraria subsp. forondae (Sennen) Cullen
  Anthyllis vulneraria subsp. iberica (W. Becker) Cullen
E Anthyllis vulneraria subsp. lusitanica (Cullen & Pinto da Silva) Franco
E Anthyllis vulneraria subsp. maura (G. Beck) Maire
E Anthyllis vulneraria subsp. reuteri Cullen
E Argyrolobium zanonii (Turra) P. W. Ball
E Argyrolobium zanonii subsp. zanonii
E Astragalus algarbiensis Bunge
  Astragalus boeticus L.
E Astragalus cymbicarpos Brot.
E Astragalus echinatus Murray
E Astragalus epiglottis L.
E Astragalus epiglottis subsp. epiglottis
E Astragalus glaux L.
  Astragalus glycyphyllos L.
  Astragalus hamosus L.
E Astragalus incanus L.
E Astragalus incanus subsp. macrorhizus (Cav.) Laínz
E Astragalus lusitanicus Lam.
E Astragalus lusitanicus subsp. lusitanicus
  Astragalus monspessulanus L.
  Astragalus pelecinus (L.) Barneby
E Astragalus sesameus L.
E Astragalus stella Gouan
E Astragalus tragacantha L.
  Bituminaria bituminosa (L.) Stirton
E Calicotome villosa (Poiret) Link
E Ceratonia siliqua L.
  Cercis siliquastrum L.
E Coronilla juncea L.
  Coronilla minima L.
E Coronilla repanda (Poiret) Guss.
E Coronilla repanda subsp. dura (Cav.) Coutinho
E Coronilla repanda subsp. repanda
  Coronilla scorpioides (L.) Koch
  Coronilla valentina L.
  Coronilla valentina subsp. glauca (L.) Batt.
  Cullen americanum (L.) Rydb.
E Cytisus arboreus (Desf.) DC.
E Cytisus arboreus subsp. baeticus (Webb) Maire
E Cytisus arboreus subsp. malacitanus (Boiss.) Malagarriga
E Cytisus balansae (Boiss.) Ball
E Cytisus balansae subsp. europaeus (G. López & Jarvis) Mun?z Garmendia
E Cytisus grandiflorus (Brot.) DC.
E Cytisus grandiflorus subsp. grandiflorus
E Cytisus multiflorus (L'Hér.) Sweet
  Cytisus scoparius (L.) Link
?E Cytisus scoparius subsp. bourgaei (Boiss.) Rivas Martínez & al.
  Cytisus scoparius subsp. scoparius
E Cytisus striatus (Hill) Rothm.
E Cytisus villosus Pourret
E Dorycnium hirsutum (L.) Ser.
  Dorycnium pentaphyllum Scop.
E Dorycnium pentaphyllum subsp. pentaphyllum
?E Dorycnium pentaphyllum subsp. transmontanum Franco
E Dorycnium rectum (L.) Ser.
E Dorycnopsis gerardii (L.) Boiss.
E Echinospartum barnadesii (Graells) Rothm.
E Echinospartum barnadesii subsp. barnadesii
E Echinospartum barnadesii subsp. dorsisericeum G. López
  Galega officinalis L.
  Genista anglica L.
?E Genista anglica subsp. ancistrocarpa (Spach) Maire
E Genista hystrix Lange
E Genista lobelii DC.
E Genista polyanthos Willk.
E Genista berberidea Lange
E Genista cinerascens Lange
E Genista cinerea (Vill.) DC.
E Genista cinerea subsp. cinerea
E Genista falcata Brot.
E Genista florida L.
?E Genista florida subsp. leptoclada (Spach) Coutinho
?E Genista florida subsp. polygaliphylla (Brot.) Coutinho
E Genista hirsuta Vahl
E Genista hirsuta subsp. hirsuta
E Genista micrantha Ortega
  Genista monspessulana (L.) L. Johnson
E Genista obtusiramea Spach
E Genista tournefortii Spach
?E Genista tournefortii subsp. decipiens (Spach) Nyman
?E Genista tournefortii subsp. welwitschii (Spach) Coutinho
E Genista triacanthos Brot.
E Genista triacanthos subsp. triacanthos
E Genista tridentata L.
E Genista tridentata subsp. tridentata
X Gleditsia triacanthos L.
  Glycyrrhiza glabra L.
E Hedysarum coronarium L.
E Hedysarum flexuosum L.
E Hedysarum spinosissimum L.
E Hedysarum spinosissimum subsp. capitatum (Rouy) Ascherson & Graebner
E Hippocrepis ciliata Willd.
  Hippocrepis multisiliquosa L.
  Hippocrepis biflora Sprengel
E Hymenocarpos cornicina (L.) Lassen
E Hymenocarpos hamosus (Desf.) Lassen
E Hymenocarpos hispanicus Lassen
  Laburnum anagyroides Medicus
E Lathyrus amphicarpos L.
  Lathyrus angulatus L.
  Lathyrus annuus L.
  Lathyrus aphaca L.
  Lathyrus cicera L.
  Lathyrus clymenum L.
  Lathyrus hirsutus L.
  Lathyrus linifolius (Reichard) Bässler
  Lathyrus niger (L.) Bernh.
  Lathyrus niger subsp. niger
  Lathyrus nissolia L.
E Lathyrus nudicaulis (Willk.) Amo
  Lathyrus ochrus (L.) DC.
E Lathyrus odoratus L.
  Lathyrus palustris L.
  Lathyrus pratensis L.
X Lathyrus sativus L.
  Lathyrus setifolius L.
  Lathyrus sphaericus Retz.
  Lathyrus heterophyllus L.
  Lathyrus latifolius L.
  Lathyrus sylvestris L.
  Lathyrus tingitanus L.
X Lens culinaris Medicus
  Lens nigricans (MB.) Godron
  Lotus angustissimus L.
  Lotus arenarius Brot.
  Lotus conimbricensis Brot.
E Lotus conjugatus L.
E Lotus conjugatus subsp. requienii (Sanguinetti) Greuter
  Lotus alpinus (DC.) Ramond
  Lotus corniculatus L.
  Lotus glaber Miller
E Lotus glacialis (Boiss.) Pau
E Lotus glareosus Boiss. & Reuter
  Lotus pedunculatus Cav.
  Lotus creticus L.
E Lotus edulis L.
  Lotus ornithopodioides L.
E Lotus castellanus Boiss. & Reuter
  Lotus hispidus DC.
  Lotus palustris Willd.
  Lotus parviflorus Desf.
  Lotus tetragonolobus L.
  Lupinus albus L.
X Lupinus albus subsp. albus
  Lupinus angustifolius L.
?E Lupinus angustifolius subsp. reticulatus (Desv.) Arcangeli
E Lupinus cosentinii Guss.
E Lupinus hispanicus Boiss. & Reuter
E Lupinus hispanicus subsp. bicolor (Merino) Gladst.
  Lupinus luteus L.
E Lupinus micranthus Guss.
  Medicago arabica (L.) Hudson
E Medicago arborea L.
  Medicago coronata (L.) Bartal.
E Medicago doliata Carmign.
  Medicago ciliaris (L.) All.
  Medicago intertexta (L.) Miller
  Medicago italica (Miller) Fiori
E Medicago italica subsp. italica
  Medicago italica subsp. tornata (L.) Emberger & Maire
  Medicago littoralis Loisel.
  Medicago lupulina L.
  Medicago marina L.
  Medicago minima (L.) L.
  Medicago monspeliaca (L.) Trautv.
E Medicago murex Willd.
  Medicago orbicularis (L.) Bartal.
E Medicago polyceratia (L.) Trautv.
?E Medicago polyceratia subsp. amandiana (Samp.) Greuter & Burdet
  Medicago polymorpha L.
  Medicago rigidula (L.) All.
E Medicago blancheana Boiss.
E Medicago rugosa Desr.
  Medicago falcata L.
  Medicago sativa L.
X Medicago sativa subsp. sativa
  Medicago scutellata (L.) Miller
  Medicago truncatula Gaertner
  Medicago tuberculata (Retz.) Willd.
  Melilotus albus Medicus
  Melilotus elegans Ser.
  Melilotus indicus (L.) All.
E Melilotus italicus (L.) Lam.
  Melilotus messanensis (L.) All.
  Melilotus neapolitanus Ten.
E Melilotus infestus Guss.
E Melilotus segetalis (Brot.) Ser.
?E Melilotus segetalis subsp. fallax Franco
  Melilotus sulcatus Desf.
E Onobrychis humilis (Loefl.) G. López
E Onobrychis humilis subsp. humilis
  Onobrychis viciifolia Scop.
E Ononis alopecuroides L.
E Ononis alopecuroides subsp. alopecuroides
E Ononis baetica Clemente
?E Ononis broteroana DC.
E Ononis biflora Desf.
E Ononis cintrana Brot.
E Ononis cossoniana Boiss. & Reuter
E Ononis crispa L.
  Ononis hirta Poiret
E Ononis hackelii Lange
  Ononis mitissima L.
  Ononis natrix L.
  Ononis natrix subsp. hispanica (L. fil.) Coutinho
  Ononis natrix subsp. natrix
  Ononis natrix subsp. ramosissima (Desf.) Batt.
  Ononis laxiflora Desf.
E Ononis pinnata Brot.
E Ononis pubescens L.
  Ononis pusilla L.
  Ononis dentata Lowe
  Ononis reclinata L.
  Ononis diffusa Ten.
  Ononis serrata Forssk?l
  Ononis spinosa L.
  Ononis spinosa subsp. antiquorum (L.) Arcangeli
E Ononis spinosa subsp. australis (Širj.) Greuter & Burdet
  Ononis spinosa subsp. maritima (Dumort.) P. Fourn.
  Ononis spinosa subsp. spinosa
E Ononis variegata L.
E Ononis subcordata Cav.
  Ononis viscosa L.
E Ononis viscosa subsp. brachycarpa (DC.) Batt.
  Ononis viscosa subsp. breviflora (DC.) Nyman
E Ononis viscosa subsp. viscosa
  Ornithopus compressus L.
  Ornithopus isthmocarpus Cosson
  Ornithopus perpusillus L.
E Ornithopus sativus Brot.
  Ornithopus pinnatus (Miller) Druce
  Pisum sativum L.
  Pisum sativum subsp. elatius (MB.) Ascherson & Graebner
X Pisum sativum subsp. sativum
E Retama monosperma (L.) Boiss.
E Retama monosperma subsp. monosperma
  Retama sphaerocarpa (L.) Boiss.
  Scorpiurus muricatus L.
  Scorpiurus vermiculatus L.
  Securigera securidaca (L.) Degen & Dörfler
  Spartium junceum L.
E Stauracanthus boivinii (Webb) Samp.
E Stauracanthus genistoides (Brot.) Samp.
E Stauracanthus genistoides subsp. genistoides
E Stauracanthus genistoides subsp. spectabilis (Webb) Rothm.
X Trifolium alexandrinum L.
  Trifolium angustifolium L.
  Trifolium arvense L.
? Trifolium arvense subsp. gracile (Thuill.) Nyman
  Trifolium aureum Pollich
  Trifolium bocconei Savi
  Trifolium campestre Schreber
  Trifolium cernuum Brot.
  Trifolium cherleri L.
  Trifolium diffusum Ehrh.
  Trifolium dubium Sibth.
  Trifolium filiforme L.
  Trifolium fragiferum L.
  Trifolium glomeratum L.
  Trifolium hirtum All.
  Trifolium incarnatum L.
E Trifolium isthmocarpum Brot.
  Trifolium lappaceum L.
  Trifolium leucanthum MB.
  Trifolium medium L.
? Trifolium medium subsp. banaticum (Heuffel) Hendrych
  Trifolium michelianum Savi
  Trifolium nigrescens Viv.
  Trifolium nigrescens subsp. nigrescens
  Trifolium obscurum Savi
? Trifolium isodon Murb.
  Trifolium ochroleucon Hudson
  Trifolium ornithopodioides L.
E Trifolium gemellum Willd.
  Trifolium ligusticum Loisel.
  Trifolium phleoides Willd.
  Trifolium physodes MB.
  Trifolium pratense L.
? Trifolium pratense subsp. nivale (Koch) Arcangeli
?E Trifolium pratense subsp. semipurpureum (Strobl) Pignatti
  Trifolium repens L.
?E Trifolium repens subsp. nevadense (Boiss.) D. E. Coombe
? Trifolium repens subsp. occidentale (D. E. Coombe) Laínz
? Trifolium clusii Godron & Gren.
  Trifolium resupinatum L.
  Trifolium tomentosum L.
  Trifolium retusum L.
  Trifolium scabrum L.
  Trifolium spumosum L.
  Trifolium squamosum L.
  Trifolium squarrosum L.
  Trifolium stellatum L.
  Trifolium striatum L.
?E Trifolium striatum subsp. tenuiflorum (Ten.) Arcangeli
  Trifolium strictum L.
  Trifolium subterraneum L.
? Trifolium subterraneum subsp. oxaloides Nyman
  Trifolium suffocatum L.
  Trifolium sylvaticum Gérard
X Trigonella foenum-graecum L.
E Tripodion tetraphyllum (L.) Fourr.
E Ulex argenteus Webb
E Ulex argenteus subsp. argenteus
E Ulex argenteus subsp. erinaceus (Webb) D. A. Webb
E Ulex argenteus subsp. subsericeus (Coutinho) Rothm.
E Ulex densus Webb
  Ulex europaeus L.
  Ulex europaeus subsp. europaeus
E Ulex europaeus subsp. latebracteatus (Mariz) Rothm.
E Ulex micranthus Lange
  Ulex gallii Planchon
  Ulex minor Roth
E Ulex australis Clemente
E Ulex baeticus Boiss.
?E Ulex baeticus subsp. scaber (G. Kunze) Cubas
E Ulex eriocladus C. Vicioso
E Ulex parviflorus Pourret
E Ulex parviflorus subsp. jussiaei (Webb) D. A. Webb
E Ulex parviflorus subsp. parviflorus
  Vicia articulata Hornem.
  Vicia benghalensis L.
  Vicia bithynica (L.) L.
  Vicia cracca L.
  Vicia cracca subsp. cracca
  Vicia cracca subsp. incana (Gouan) Rouy
  Vicia tenuifolia Roth
  Vicia tenuifolia subsp. tenuifolia
  Vicia disperma DC.
  Vicia ervilia (L.) Willd.
  Vicia hirsuta (L.) S. F. Gray
  Vicia lathyroides L.
  Vicia lutea L.
X Vicia faba L.
  Vicia narbonensis L.
  Vicia serratifolia Jacq.
  Vicia onobrychioides L.
  Vicia orobus DC.
  Vicia peregrina L.
  Vicia sativa L.
  Vicia sativa subsp. amphicarpa (L.) Batt.
  Vicia sativa subsp. cordata (Hoppe) Batt.
  Vicia sativa subsp. nigra (L.) Ehrh.
X Vicia sativa subsp. sativa
  Vicia sepium L.
  Vicia parviflora Cav.
  Vicia pubescens (DC.) Link
  Vicia tetrasperma (L.) Schreber
E Vicia vicioides (Desf.) Coutinho
  Vicia villosa Roth
  Vicia villosa subsp. ambigua (Guss.) Kerguélen
  Vicia villosa subsp. varia (Host) Corb.
Lentibulariaceae  
  Pinguicula lusitanica L.
  Pinguicula vulgaris L.
  Utricularia gibba L.
  Utricularia gibba subsp. exoleta (R. Br.) P. Taylor
  Utricularia australis R. Br.
  Utricularia vulgaris L.
Linaceae  
  Linum bienne Miller
  Linum catharticum L.
  Linum maritimum L.
E Linum narbonense L.
E Linum setaceum Brot.
  Linum strictum L.
E Linum tenue Desf.
  Linum trigynum L.
  Linum usitatissimum L.
  Linum viscosum L.
  Radiola linoides Roth
Loranthaceae  
  Arceuthobium oxycedri (DC.) MB.
  Viscum album L.
E Viscum cruciatum Boiss.
Lycopodiaceae  
X Lycopodium cernuum L.
  Lycopodium clavatum L.
  Lycopodium inundatum L.
Lythraceae  
X Ammannia coccinea Rottb.
X Ammannia robusta Heer & Regel
  Lythrum borysthenicum (Schrank) Litv.
  Lythrum hyssopifolia L.
  Lythrum junceum Banks & Solander
  Lythrum portula (L.) D. A. Webb
  Lythrum salicaria L.
  Lythrum thymifolia L.
  Lythrum tribracteatum Sprengel
X Rotala indica (Willd.) Koehne
Malvaceae  
  Abutilon theophrasti Medicus
  Althaea cannabina L.
  Althaea hirsuta L.
E Althaea longiflora Boiss. & Reuter
  Althaea officinalis L.
  Hibiscus palustris L.
  Hibiscus trionum L.
  Lavatera arborea L.
  Lavatera cretica L.
E Lavatera maritima Gouan
E Lavatera maritima subsp. maritima
X Lavatera mauritanica Durieu
E Lavatera mauritanica subsp. davaei (Coutinho) Coutinho
E Lavatera olbia L.
E Lavatera triloba L.
  Lavatera trimestris L.
E Malope trifida Cav.
E Malva hispanica L.
  Malva neglecta Wallr.
  Malva nicaeensis All.
  Malva parviflora L.
  Malva sylvestris L.
E Malva tournefortiana L.
X Modiola caroliniana (L.) G. Don fil.
  Sida rhombifolia L.
Marsileaceae  
  Marsilea aegyptiaca Willd.
E Marsilea batardae Launert
  Marsilea quadrifolia L.
  Marsilea strigosa Willd.
  Pilularia globulifera L.
E Pilularia minuta Durieu
Martyniaceae  
X Proboscidea louisianica (Miller) Thell.
Menyanthaceae  
  Menyanthes trifoliata L.
  Nymphoides peltata (S. G. Gmelin) O. Kuntze
Molluginaceae  
  Glinus lotoides L.
  Mollugo cerviana (L.) Ser.
X Mollugo verticillata L.
Moraceae  
  Ficus carica L.
  Humulus lupulus L.
Myoporaceae  
X Myoporum tenuifolium G. Forster
X Myoporum tetrandrum (Labill.) Domin
Myricaceae  
  Myrica faya Aiton
  Myrica gale L.
Myrtaceae  
X Eucalyptus camaldulensis Dehnh.
  Myrtus communis L.
  Myrtus communis subsp. communis
Nymphaeaceae  
  Nuphar lutea (L.) Sm.
  Nymphaea alba L.
Oleaceae  
  Fraxinus angustifolia Vahl
  Fraxinus angustifolia subsp. angustifolia
  Fraxinus angustifolia subsp. oxycarpa (Willd.) Franco & Rocha Afonso
  Jasminum fruticans L.
X Jasminum officinale L.
  Ligustrum vulgare L.
  Olea europaea L.
? Olea europaea subsp. oleaster (Hoffmanns. & Link) Negodi
  Phillyrea angustifolia L.
  Phillyrea latifolia L.
Onagraceae  
  Circaea lutetiana L.
  Epilobium anagallidifolium Lam.
  Epilobium angustifolium L.
  Epilobium hirsutum L.
  Epilobium lanceolatum Sebastiani & Mauri
  Epilobium montanum L.
  Epilobium obscurum Schreber
  Epilobium palustre L.
  Epilobium parviflorum Schreber
  Epilobium roseum Schreber
  Epilobium tetragonum L.
  Epilobium tetragonum subsp. lamyi (F. W. Schultz) Nyman
  Epilobium tetragonum subsp. tetragonum
E Epilobium tetragonum subsp. tournefortii (Michalet) Léveillé
  Ludwigia palustris (L.) Elliott
X Oenothera affinis Camb.
X Oenothera biennis L.
X Oenothera glazioviana M. Micheli
X Oenothera indecora Camb.
X Oenothera rosea Aiton
X Oenothera striata Link
Ophioglossaceae  
  Ophioglossum lusitanicum L.
  Ophioglossum polyphyllum A. Braun
  Ophioglossum azoricum C. Presl
  Ophioglossum vulgatum L.
Orobanchaceae  
  Cistanche phelypaea (L.) Coutinho
  Orobanche amethystea Thuill.
  Orobanche amethystea subsp. amethystea
E Orobanche amethystea subsp. castellana (Reuter) Rouy
E Orobanche artemisiae-campestris Gaudin
  Orobanche picridis F. W. Schultz
E Orobanche calendulae Pomel
  Orobanche caryophyllacea Sm.
?E Orobanche hesperina (Guimar.) G. Beck
E Orobanche clausonis Pomel
  Orobanche crenata Forssk?l
E Orobanche densiflora Reuter
E Orobanche foetida Poiret
  Orobanche gracilis Sm.
  Orobanche hederae Duby
  Orobanche laevis L.
E Orobanche latisquama (F. W. Schultz) Batt.
  Orobanche minor Sm.
?E Orobanche bovei Reuter
? Orobanche maritima Pugsley
  Orobanche purpurea Jacq.
  Orobanche ramosa L.
  Orobanche ramosa subsp. mutelii (F. W. Schultz) Coutinho
  Orobanche ramosa subsp. nana (Reuter) Coutinho
  Orobanche ramosa subsp. ramosa
?E Orobanche rosmarina G. Beck
? Orobanche schultzii Mutel
  Orobanche rapum-genistae Thuill.
E Orobanche rapum-genistae subsp. benthamii (Timb.-Lagr.) P. Fourn.
  Orobanche rapum-genistae subsp. rapum-genistae
E Orobanche sanguinea C. Presl
  Orobanche trichocalyx (Webb & al.) G. Beck
Osmundaceae  
  Osmunda regalis L.
Oxalidaceae  
  Oxalis acetosella L.
X Oxalis articulata Savigny
  Oxalis corniculata L.
X Oxalis debilis Kunth
X Oxalis latifolia Kunth
X Oxalis pes-caprae L.
X Oxalis purpurea L.
Paeoniaceae  
E Paeonia broteroi Boiss. & Reuter
  Paeonia officinalis L.
E Paeonia officinalis subsp. microcarpa (Boiss. & Reuter) Nyman
Papaveraceae  
X Argemone mexicana L.
  Ceratocapnos claviculata (L.) Lidén
  Ceratocapnos claviculata subsp. claviculata
E Ceratocapnos claviculata subsp. picta (Samp.) Lidén
E Ceratocapnos heterocarpa Durieu
  Chelidonium majus L.
  Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte
  Corydalis cava subsp. cava
X Eschscholzia californica Cham.
E Fumaria agraria Lag.
  Fumaria bastardii Boreau
  Fumaria capreolata L.
  Fumaria densiflora DC.
E Fumaria faurei (Pugsley) Lidén
  Fumaria muralis Koch
  Fumaria muralis subsp. boroei (Jordan) Pugsley
  Fumaria muralis subsp. muralis
  Fumaria reuteri Boiss.
  Fumaria officinalis L.
  Fumaria officinalis subsp. officinalis
  Fumaria officinalis subsp. wirtgenii (Koch) Arcangeli
  Fumaria parviflora Lam.
  Fumaria petteri Reichenb.
E Fumaria petteri subsp. calcarata (Cadevall) Lidén & Soler
E Fumaria sepium Boiss. & Reuter
E Fumaria sepium subsp. sepium
  Fumaria vaillantii Loisel.
  Glaucium corniculatum (L.) J. H. Rudolph
  Glaucium corniculatum subsp. corniculatum
  Glaucium flavum Crantz
E Hypecoum littorale Wulfen
E Hypecoum imberbe Sm.
E Hypecoum procumbens L.
E Hypecoum procumbens subsp. procumbens
  Papaver argemone L.
  Papaver argemone subsp. argemone
  Papaver dubium L.
  Papaver dubium subsp. dubium
  Papaver dubium subsp. lecoqii (Lamotte) Syme
  Papaver pinnatifidum Moris
  Papaver hybridum L.
  Papaver rhoeas L.
  Papaver setigerum DC.
  Papaver somniferum L.
  Platycapnos spicatus (L.) Bernh.
  Roemeria hybrida (L.) DC.
  Roemeria hybrida subsp. hybrida
Phytolaccaceae  
X Phytolacca americana L.
X Phytolacca heterotepala H. Walter
Pinaceae  
E Pinus halepensis Miller
E Pinus pinaster Aiton
E Pinus pinaster subsp. pinaster
E Pinus pinea L.
  Pinus sylvestris L.
Pittosporaceae  
X Pittosporum undulatum Vent.
Plantaginaceae  
  Littorella uniflora (L.) Ascherson
  Plantago afra L.
  Plantago albicans L.
  Plantago bellardii All.
  Plantago coronopus L.
E Plantago macrorhiza Poiret
E Plantago macrorhiza subsp. occidentalis Pilger
  Plantago lagopus L.
  Plantago lanceolata L.
  Plantago loeflingii L.
  Plantago major L.
  Plantago major subsp. intermedia (Gilib.) Lange
  Plantago major subsp. major
  Plantago alpina L.
? Plantago alpina subsp. penyalarensis (Pau) Rivas Martínez
  Plantago maritima L.
  Plantago media L.
? Plantago media subsp. stepposa (Kuprian.) Soó
E Plantago sempervirens Crantz
E Plantago serraria L.
?E Plantago algarbiensis Samp.
?E Plantago almogravensis Franco
E Plantago subulata L.
E Plantago subulata subsp. radicata (Hoffmanns. & Link) O. Bol?s & Vigo
Plumbaginaceae  
E Armeria alliacea (Cav.) Hoffmanns. & Link
E Armeria alliacea subsp. alliacea
  Armeria arenaria (Pers.) Schultes
  Armeria arenaria subsp. arenaria
E Armeria arenaria subsp. segoviensis (Bernis) Nieto
?E Armeria duriensis Franco
?E Armeria duriensis subsp. monticola Franco
?E Armeria duriensis subsp. sublittorea (Bernis) Franco
E Armeria langei Boiss.
E Armeria langei subsp. daveaui (Coutinho) Pinto da Silva
E Armeria langei subsp. langei
E Armeria arcuata Boiss. & Reuter
E Armeria beirana Franco
?E Armeria beirana subsp. altimontana Franco
?E Armeria beirana subsp. monchiquensis (Bernis) Franco
E Armeria berlengensis Daveau
E Armeria nebrodensis (Guss.) Boiss.
E Armeria duriaei Boiss.
E Armeria eriophylla Willk.
E Armeria transmontana (Samp.) Lawrence
E Armeria gaditana Boiss.
E Armeria humilis (Link) Schultes
E Armeria humilis subsp. humilis
E Armeria humilis subsp. odorata (Samp.) Pinto da Silva
E Armeria macrophylla Boiss. & Reuter
  Armeria maritima Willd.
  Armeria maritima subsp. maritima
E Armeria linkiana Nieto
E Armeria neglecta Girard
E Armeria pinifolia (Brot.) Hoffmanns. & Link
E Armeria pseudarmeria (Murray) Mansfeld
E Armeria pubigera (Desf.) Boiss.
?E Armeria langeana Henriq.
E Armeria pungens (Link) Hoffmanns. & Link
?E Armeria pungens subsp. major (Daveau) Franco
E Armeria rouyana Daveau
E Armeria sampaioi (Bernis) Nieto
E Armeria velutina Boiss. & Reuter
E Armeria welwitschii Boiss.
?E Armeria cinerea Boiss. & Welw.
?E Armeria platyphylla (Daveau) Franco
E Limoniastrum monopetalum (L.) Boiss.
E Limonium algarvense Erben
E Limonium auriculaeursifolium (Pourret) Druce
  Limonium binervosum (G. E. Sm.) Salmon
E Limonium dodartii (Girard) O. Kuntze
?E Limonium dodartii subsp. lusitanicum (Daveau) Franco
E Limonium multiflorum Erben
E Limonium confusum (Godron & Gren.) Fourr.
E Limonium daveaui Erben
E Limonium diffusum (Pourret) O. Kuntze
E Limonium echioides (L.) Miller
E Limonium ferulaceum (L.) Chaz.
E Limonium girardianum (Guss.) Fourr.
E Limonium laxiusculum Franco
  Limonium lobatum (L. fil.) Chaz.
  Limonium ovalifolium (Poiret) O. Kuntze
?E Limonium lanceolatum (Hoffmanns. & Link) Franco
E Limonium plurisquamatum Erben
  Limonium sinuatum (L.) Miller
  Limonium sinuatum subsp. sinuatum
E Limonium virgatum (Willd.) Fourr.
  Limonium narbonense Miller
  Limonium vulgare Miller
X Plumbago auriculata Lam.
  Plumbago europaea L.
Polygalaceae  
E Polygala microphylla L.
  Polygala monspeliaca L.
  Polygala nicaeensis Koch
E Polygala rupestris Pourret
  Polygala serpyllifolia J. A. C. Hose
  Polygala vulgaris L.
Polygonaceae  
  Emex spinosa (L.) Campd.
  Fallopia convolvulus (L.) Á. Löve
  Fallopia dumetorum (L.) J. Holub
X Fallopia japonica (Houtt.) Ronse Decraene
X Muehlenbeckia sagittifolia (Ortega) Meissner
  Persicaria amphibia (L.) S. F. Gray
  Persicaria bistorta (L.) Samp.
  Persicaria bistorta subsp. bistorta
X Persicaria capitata (D. Don) H. Gross
  Persicaria hydropiper (L.) Spach
  Persicaria lapathifolia (L.) S. F. Gray
  Persicaria maculosa S. F. Gray
  Persicaria minor (Hudson) Opiz
X Persicaria orientalis (L.) Spach
  Persicaria salicifolia (Willd.) Asenov
  Polygonum arenarium Waldst. & Kit.
  Polygonum arenarium subsp. pulchellum (Loisel.) Thell.
  Polygonum arenastrum Boreau
  Polygonum aviculare L.
  Polygonum rurivagum Boreau
  Polygonum bellardii All.
E Polygonum equisetiforme Sm.
  Polygonum maritimum L.
E Polygonum romanum Jacq.
E Polygonum romanum subsp. romanum
  Rumex acetosa L.
  Rumex acetosella L.
  Rumex acetosella subsp. acetosella
  Rumex acetosella subsp. angiocarpus (Murb.) Murb.
  Rumex arifolius All.
  Rumex bucephalophorus L.
E Rumex bucephalophorus subsp. bucephalophorus
  Rumex bucephalophorus subsp. gallicus (Steinh.) Rech. fil.
E Rumex bucephalophorus subsp. hispanicus (Steinh.) Rech. fil.
  Rumex conglomeratus Murray
  Rumex crispus L.
X Rumex frutescens Thouars
E Rumex induratus Boiss. & Reuter
E Rumex intermedius DC.
?E Rumex intermedius subsp. lusitanicus Franco
  Rumex obtusifolius L.
  Rumex obtusifolius subsp. obtusifolius
E Rumex papillaris Boiss. & Reuter
  Rumex pulcher L.
  Rumex pulcher subsp. pulcher
  Rumex pulcher subsp. woodsii (De Not.) Arcangeli
E Rumex roseus L.
  Rumex rupestris Le Gall
  Rumex scutatus L.
E Rumex suffruticosus Meissner
E Rumex thyrsoides Desf.
Polypodiaceae  
  Adiantum capillus-veneris L.
  Anogramma leptophylla (L.) Link
  Asplenium adiantum-nigrum L.
  Asplenium cuneifolium Viv.
  Asplenium onopteris L.
  Asplenium ceterach L.
  Asplenium ceterach subsp. ceterach
  Asplenium hemionitis L.
  Asplenium marinum L.
  Asplenium billotii F. W. Schultz
  Asplenium obovatum Viv.
E Asplenium petrarchae (Guérin) DC.
E Asplenium petrarchae subsp. petrarchae
  Asplenium ruta-muraria L.
  Asplenium ruta-muraria subsp. ruta-muraria
  Asplenium scolopendrium L.
  Asplenium scolopendrium subsp. scolopendrium
  Asplenium septentrionale (L.) Hoffm.
  Asplenium septentrionale subsp. septentrionale
  Asplenium trichomanes L.
  Asplenium trichomanes subsp. quadrivalens D. E. Meyer
  Athyrium filix-femina (L.) Roth
  Blechnum spicant (L.) Roth
  Cheilanthes marantae (L.) Domin
  Cheilanthes marantae subsp. marantae
  Cheilanthes guanchica C. Bolle
E Cheilanthes hispanica Mett.
  Cheilanthes maderensis Lowe
  Cheilanthes pteridioides (Reichard) C. Chr.
  Cheilanthes tinaei Tod.
  Cheilanthes vellea (Aiton) F. Mueller
  Cryptogramma crispa (L.) Hooker
  Cystopteris dickieana R. Sim
  Cystopteris fragilis (L.) Bernh.
  Cystopteris viridula (Desv.) Desv.
  Davallia canariensis (L.) Sm.
  Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs
  Dryopteris dilatata (Hoffm.) A. Gray
  Dryopteris expansa (C. Presl) Fraser-Jenkins & Jermy
  Dryopteris guanchica Gibby & Jermy
  Dryopteris affinis (Lowe) Fraser-Jenkins
  Dryopteris affinis subsp. affinis
  Dryopteris affinis subsp. borreri (Newman) Fraser-Jenkins
  Dryopteris filix-mas (L.) Schott
  Dryopteris oreades Fomin
  Polypodium cambricum L.
  Polypodium cambricum subsp. cambricum
  Polypodium interjectum Shivas
  Polypodium vulgare L.
  Polystichum aculeatum (L.) Roth
  Polystichum setiferum (Forssk?l) Woynar
  Pteridium aquilinum (L.) Kuhn
?E Pteridium heredia (Colmeiro) Á. Löve & Kjellqv.
  Pteris incompleta Cav.
  Thelypteris palustris Schott
  Woodwardia radicans (L.) Sm.
Portulacaceae  
X Claytonia perfoliata Willd.
  Montia fontana L.
  Montia fontana subsp. amporitana Sennen
  Montia minor C. C. Gmelin
  Portulaca oleracea L.
X Portulaca oleracea subsp. granulatostellulata (Poelln.) Danin & H. G. Baker
X Portulaca oleracea subsp. papillatostellulata Danin & H. G. Baker
X Portulaca oleracea subsp. sativa (Haw.) Celak.
  Portulaca oleracea subsp. stellata Danin & H. G. Baker
Primulaceae  
  Anagallis arvensis L.
? Anagallis arvensis subsp. latifolia (L.) Arcangeli
?E Anagallis arvensis subsp. parviflora (Hoffmanns. & Link) Arcangeli
  Anagallis foemina Miller
E Anagallis crassifolia Thore
  Anagallis minima (L.) E. H. L. Krause
E Anagallis monelli L.
E Anagallis monelli subsp. linifolia (L.) Maire
E Anagallis monelli subsp. maritima (Mariz) Laínz
E Anagallis monelli subsp. monelli
  Anagallis tenella (L.) L.
  Asterolinon linum-stellatum (L.) Duby
  Glaux maritima L.
E Lysimachia ephemerum L.
  Lysimachia nemorum L.
  Lysimachia vulgaris L.
  Primula acaulis (L.) L.
  Primula acaulis subsp. acaulis
  Primula veris L.
  Samolus valerandi L.
Punicaceae  
  Punica granatum L.
Pyrolaceae  
  Monotropa hypopitys L.
Rafflesiaceae  
  Cytinus hypocistis (L.) L.
E Cytinus hypocistis subsp. clusii Nyman
E Cytinus hypocistis subsp. macranthus Wettst.
Ranunculaceae  
  Aconitum napellus L.
  Aconitum napellus subsp. lusitanicum Rouy
  Aconitum napellus subsp. vulgare Rouy & Fouc.
  Adonis annua L.
  Adonis annua subsp. annua
  Adonis microcarpa DC.
  Adonis microcarpa subsp. microcarpa
  Anemone coronaria L.
  Anemone nemorosa L.
E Anemone palmata L.
  Anemone trifolia L.
E Anemone trifolia subsp. albida (Mariz) Ulbr.
  Aquilegia vulgaris L.
E Aquilegia vulgaris subsp. dichroa (Freyn) T. E. Díaz
E Aquilegia vulgaris subsp. hispanica (Willk.) Heywood
  Aquilegia vulgaris subsp. vulgaris
  Caltha palustris L.
  Caltha palustris subsp. palustris
E Clematis cirrhosa L.
  Clematis flammula L.
  Clematis vitalba L.
  Clematis viticella L.
E Clematis viticella subsp. campaniflora (Brot.) O. Kuntze
  Clematis viticella subsp. viticella
  Consolida ajacis (L.) Schur
  Consolida hispanica (Costa) Greuter & Burdet
  Consolida regalis S. F. Gray
  Consolida regalis subsp. regalis
E Delphinium pentagynum Lam.
E Delphinium ambiguum L.
E Delphinium gracile DC.
E Delphinium halteratum Sm.
E Delphinium verdunense Balbis
  Delphinium staphisagria L.
  Helleborus foetidus L.
  Nigella arvensis L.
  Nigella arvensis subsp. arvensis
  Nigella damascena L.
E Nigella gallica Jordan
  Nigella hispanica L.
  Nigella hispanica subsp. atlantica Murb.
E Nigella hispanica subsp. hispanica
E Ranunculus abnormis Cutanda & Willk.
  Ranunculus aquatilis L.
  Ranunculus hederaceus L.
? Ranunculus ololeucos Lloyd
  Ranunculus omiophyllus Ten.
  Ranunculus peltatus Schrank
? Ranunculus peltatus subsp. baudotii (Godron) C. Cook
  Ranunculus peltatus subsp. fucoides (Freyn) Mu?oz Garmendia
  Ranunculus peltatus subsp. peltatus
  Ranunculus penicillatus (Dumort.) Bab.
  Ranunculus trichophyllus Chaix
  Ranunculus trichophyllus subsp. eradicatus (Laest.) C. Cook
  Ranunculus trichophyllus subsp. trichophyllus
  Ranunculus tripartitus DC.
  Ranunculus arvensis L.
  Ranunculus bulbosus L.
  Ranunculus bulbosus subsp. aleae (Willk.) Rouy & Fouc.
  Ranunculus bulbosus subsp. bulbosus
E Ranunculus macrophyllus Desf.
E Ranunculus bullatus L.
E Ranunculus bupleuroides Brot.
  Ranunculus ficaria L.
  Ranunculus ficaria subsp. ficaria
  Ranunculus ficaria subsp. ficariiformis Rouy & Fouc.
  Ranunculus flammula L.
  Ranunculus gramineus L.
E Ranunculus henriquesii Freyn
E Ranunculus longipes Cutanda
  Ranunculus muricatus L.
E Ranunculus nigrescens Freyn
E Ranunculus nodiflorus L.
E Ranunculus ollissiponensis Pers.
E Ranunculus ollissiponensis subsp. ollissiponensis
  Ranunculus ophioglossifolius Vill.
E Ranunculus paludosus Poiret
?E Ranunculus gregarius Brot.
  Ranunculus parviflorus L.
  Ranunculus repens L.
  Ranunculus sardous Crantz
  Ranunculus trilobus Desf.
  Ranunculus sceleratus L.
E Ranunculus spicatus Desf.
E Ranunculus spicatus subsp. blepharicarpos (Boiss.) Grau
E Ranunculus spicatus subsp. rupestris (Guss.) Maire
  Thalictrum flavum L.
E Thalictrum speciosissimum L.
  Thalictrum minus L.
E Thalictrum minus subsp. matritense (Pau) P. Monts.
  Thalictrum minus subsp. minus
E Thalictrum minus subsp. pubescens Arcangeli
Resedaceae  
  Reseda alba L.
E Reseda fruticulosa L.
E Reseda suffruticosa Loefl.
E Reseda gredensis (Cutanda & Willk.) Müller Arg.
  Reseda lutea L.
  Reseda lutea subsp. lutea
  Reseda luteola L.
  Reseda media Lag.
  Reseda phyteuma L.
  Reseda phyteuma subsp. phyteuma
E Reseda virgata Boiss. & Reuter
E Sesamoides clusii (Sprengel) Greuter & Burdet
E Sesamoides purpurascens (L.) G. López
?E Sesamoides purpurascens subsp. spathulata (Moris) Lambinon & Kerguélen
E Sesamoides suffruticosa (Lange) O. Kuntze
Rhamnaceae  
  Frangula alnus Miller
  Frangula alnus subsp. alnus
  Rhamnus alaternus L.
  Rhamnus alaternus subsp. alaternus
  Rhamnus alpina L.
  Rhamnus cathartica L.
E Rhamnus lycioides L.
E Rhamnus lycioides subsp. lycioides
E Rhamnus lycioides subsp. oleoides (L.) Jahandiez & Maire
Selaginellaceae  
  Selaginella denticulata (L.) Spring
X Selaginella kraussiana (G. Kunze) A. Braun
Taxaceae  
  Taxus baccata L.

Source: Med-Checklist, A critical inventory of vascular plants of the circum-mediterranean countries

See also: Lista da Fauna e Flora Terrestre dos Açores
Flora dos Açores

Up one level



Copyright © KPR - Klub pestovateľov rastlín, 1998-2010